سرانه فضای ورزشی در استان هرمزگان در سالهای گذشته ۶۲ سانتیمتر بود که هم اکنون به ۷۲ سانتیمتر افزایش یافته است.

استاندار هرمزگان شامگاه یکشنبه در مراسم تجلیل از مدال‌آوران استان در اولین و دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور اظهار داشت: محیط ورزش محیطی سالم و جوانمردانه است و باید برای حضور هر چه بیشتر جوانان در عرصه ورزش، برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم.

فریدون همتی بیان  داشت: در تلاش هستیم تا در نقاط مختلف استان هرمزگان فضای مناسبی را با تامین امکانات و زیرساخت‌ها برای ورزش فراهم کنیم.

وی با اشاره به نگاه دولت به مقوله ورزش، افزود: تأمین زیرساختها در حوزه ورزش یکی از مهمترین اولویت‌های دولت است و در این راستا شاهد هستیم که در ایام و مناسبت‌های مختلف، تأسیسات و زیرساخت‌های مختلف ورزشی در سراسر کشور از جمله در هرمزگان مورد بهره برداری قرار می‌گیرند.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: ورزشکاران به عنوان پایه و اساس حوزه ورزش نقش مهمی در راستای رسیدن به اهداف در این حوزه دارند.

همتی ورزش همگانی، قهرمانی و حرفه‌ای را مکمل یکدیگر دانست و افزود: باید جهت توسعه هر چه بیشتر ورزش در جامعه به ویژه ورزش همگانی تلاش شود.

وی ادامه داد: ترویج ورزش همگانی آثار بسیاری در جهت ارتقای سلامت روح و جسم افراد جامعه به همراه دارد و شادابی و نشاط در زندگی از مهمترین آثار آن است.

استاندار هرمزگان بیان  داشت: جوانان و ورزشکاران کشورمان در بخش ورزش قهرمانی و حرفه‌ای نیز با افتخار آفرینی در مسابقات ملی و بین المللی، موجب شور و نشاط در جامعه می‌شوند.

امسال تیم‌های اعزامی از هرمزگان به دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور، موفق به کسب ۳۸ مدال رنگارنگ شدند.

۹۶ تیم ورزشی از استان هرمزگان در دو بخش پسران و دختران با ۸۷۵ ورزشکار از ۴۲ هیات ورزشی مردادماه امسال در این رقابتها شرکت کردند.

کاروان ورزشی هرمزگان در مجموع در این رقابتها موفق به کسب ۹ طلا، ۹ نقره و ۲۰ برنز شد و با قرار گرفتن در جایگاه بیست و یکم جدول این مسابقه ها به کار خود پایان داد که نسبت به سال گذشته دو پله صعود داشت.

مسابقه المپیاد استعدادهای ورزش کشور بالاترین سطح مسابقه‌های ورزش کشور در پایه نوجوانان است و امسال بیش از ۳۴ هزار ورزشکار از سراسر ایران اسلامی در این المپیاد شرکت کردند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.