اخبار مرتبط

امیر سرتیپ‌دوم ستاد «محمدرضا علیان نژاد» روز دوشنبه در آیین تکریم و معارفه فرمانده مرکز آموزش درجه‌داری حضرت علی‌اکبر(ع) اراک افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران در تمامی مراحل ساخت و تولید جنگ‌افزارهای روز دنیا و سازماندهی نیروهای نظامی حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد که این مهم کشورمان را به عنوان یکی از قدرت‌های نظامی منطقه معرفی کرده است.  

وی ادامه داد: ممکن است برخی از کشورهای منطقه تجهیزات نظامی بیشتری نسبت به ایران داشته باشند اما این تجهیزات به طور کامل وابسته به کشور تولیدکننده است در صورتی که ارتش ایران سازنده انواع جنگ‌افزارها و تجهیزات نظامی است و هیچ وابستگی در این خصوص به خارج از کشور وجود ندارد.

امیر سرتیپ دوم علیان نژاد اضافه کرد: ارتش ایران در گذشته  نه تنها نسبت به تجهیزات نظامی وابسته بود، بلکه اجازه تعمیرات تجهیزات نظامی را هم نداشت اما اکنون بعد از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، ارتش ما در این حوزه به مرحله خودکفایی رسیده است.  

وی اضافه کرد: معیار سنجش قدرت ارتش جمهوری اسلامی ایران تنها براساس امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی نیست بلکه نیروی‌های ارزشی و نظامی ایران به صورت خودجوش برای دفاع از میهن پا در عرصه‌های مختلف می گذارند.

معاون تربیت و آموزش نیروی پدافند هوایی ارتش افزود: ساخت انواع تجهیزات نظامی در بخش‌های مختلف با توجه به جوانان مستعد کشور نشان از باور قلبی برای رسیدن به جایگاه برتر نظامی برای مقابله با هرگونه تجاوز احتمالی است.

امیر سرتیپ دوم علیان نژاد گفت: مرکز درجه داری حضرت علی اکبر(ع) اراک با وجود کمبودها و کاستی‌های زیرساختی، یکی از مراکز موفق کشور محسوب می شود و انتظار می رود مسئولان استانی در تامین زیرساخت‌ها این مرکز را یاری کنند.

در این آیین سرهنگ ستاد «قاسم جلیلوند» به عنوان فرمانده مرکز درجه داری حضرت علی اکبر(ع) پدافندهوایی اراک معرفی  و از خدمات سه ساله سرهنگ ستاد «محمد بهاروند» فرمانده اسبق این مرکز تقدیر شد.

فرمانده مرکز درجه داری حضرت علی اکبر(ع) اراک، ارشد نظامی ارتش ایران در استان مرکزی محسوب می شود.

انتهای پیام

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.