۹به گزارش خبرآنلاین لرستان، فاطمه زهرا توکلی در مراسم گرامیداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت در این باره گفت : در شرایطی این مناسبت‌ها را در کشور جشن می‌گیریم که با وضعیت مطلوب فاصله داریم اما اقدامات خوبی برای جامعه هدف بهزیستی انجام شده است.

وی با بیان اینکه مسیر سختی را معلولین ما برای رسیدن به توسعه پایدار طی کردند، ادامه داد: جامعه به توسعه پایدار نخواهد رسید اگر قشر معلول را نبینند.

مخاطب معلولین تنها بهزیستی نیست

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: باید به این هم افزایی و هم اندیشی برسیم که مخاطب معلولین تنها بهزیستی نیست و چنانچه قرار است قشر معلولین به جایگاه خود برسد این هم افزایی در همه دستگاه‌ها و آحاد جامعه ضروری است و باید بپذیریم که معلولیت محرومیت و محدودیت نیست.

توکلی با اشاره به اینکه معلولیت پدیده‌ای است که  همه ما را تهدید می‌کند، افزود: سبک زندگی ما خاص است و کمتر کسی دیده می‌شود که به سن سالمندی و آن هم سالمندی سالم برسد.

وی با بیان اینکه بهزیستی به چهار گروه زنان، کودکان، سالمندان و معلولین خدمات خود را ارائه می‌دهد، عنوان کرد: بهبود و ارتقای کیفیت زندگی از اهداف این سازمان است.

۴۹ هزار و ۷۹۱ نفر تحت پوشش بهزیستی استان است

مدیر کل بهزیستی لرستان با بیان اینکه در حال حاضر ۴۹ هزار و ۷۹۱ نفر تحت پوشش بهزیستی استان است که در شش گروه بینایی، جسمی حرکتی، شنوایی، ذهنی روانی و صوت و گفتار قرار دارند، اضافه کرد: در بحث آموزش ۲۰۰۰ کودک و دانش آموزمعلول و ۳۶۰ دانشجوی معلول از کمک‌های بهزیستی بهره‌مند می‌شوند.

توکلی گفت: بخشی از کودکان معلول نیازهای خاص دارند و در مجموع ۱۷۲۱ کودک معلول در ۴۵ مرکز روزانه ما خدمات خاص توانبخشی متناسب با نیازشان دریافت می‌کنند.

۴۶

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.