بخشدار معمولان از حجم بالای خسارت آتش سوزی جنگل های بلوط منطقه زیودار خبرداد.

سید حبیب الله موسوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در مورد آتش سوزی های منطقه زیوار شهر معمولان گفت: جنگل بلوط روستای زیودار دچار آتش سوزی شدند که با تلاش دهیاران و اعضای شوراها و مردم منطقه ساعت 5 صبح مهار شد.
 
وی با اشاره به وزش باد در منطقه و شعله ور شدن مجدد این آتش سوزی در ساعت 13 روز گذشته افزود: حریق جنگل ها و پوشش گیاهی کوه‌های "پهنی" و "لیت انجاب" با تلاش نیروهای اداره منابع طبیعی پلدختر، معمولان، خرم آباد، کوهدشت و رومشکان، دهیاران و اعضای شوراها و مردم منطقه زیودار در ساعت 20 شب گذشته مهار شد.

بخشدار معمولان عنوان کرد: کوه‌های "پهنی" و "لیت انجاب" زیستگاه بسیاری از جانوران و حیوانات است که با این آتش سوزی خسارت های زیست محیطی بالایی به منطقه وارد شد.

وی اضافه کرد: میزان خسارت آتش سوزی در منطقه بسیار بالا بوده و کارشناسان جهت برآورد میزان خسارت ناشی از این آتش سوزی به منطقه اعزام شدند که متعاقبا اعلام خواهد شد.

موسوی با اشاره به اینکه علت آتش‌سوزی در دست بررسی است، گفت: از تلاش همه نیروهای امدادی و مردمی که در عملیات مهار این آتش‌سوزی در محل منطقه زیودار حضور داشتند، از جمله نیروهای منابع طبیعی، عوامل محلی، مردم منطقه، دهیاران و اعضای شوراها قدردانی می شود.

زیودار

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.