یک کوهنورد در کوه های سیالان منطقه الموت شرقی بعد از ۱۲ ساعت عملیات طاقت فرسا توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر استان قزوین نجات یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، معاون امداد و نجات استان قزوین روز شنبه در این خصوص گفت: در پی تماس تلفنی فردی با شماره ۱۱۲ ندای امداد و اعلام گزارشی مبنی بر سقوط ۲ کوهنورد از یک تیم سه نفره به دره که موجب آسیب دیدگی و خونریزی شدید در ناحیه پای یکی از آنها شده است، بلافاصله موقعیت طول و عرض جغرافیایی مکان حادثه توسط مرکز کنترل و هماهنگی استان از فرد تماس گیرنده دریافت شد.

حکمت اله هاشمی افزود: به سرعت هماهنگی‌های لازم با کشیک دفتر نمایندگی الموت صورت گرفت و ۲ تیم تخصصی نجات در کوهستان به همراه راهنمای محلی به منطقه اعزام شدند.

وی اضافه کرد: پس از تلاش بی وقفه در یک عملیات طاقت فرسا اولین تیم اعزامی افراد حادثه دیده را رؤیت کرد و پس از انتقال فرد مصدوم به پناهگاهی در ارتفاعات سیالان و انجام اقدامات اولیه شامل جلوگیری از خونریزی، آتل بندی و تثبیت مصدوم، وی به محل امنی در پایین ارتفاعات انتقال داده شد.

هاشمی اضافه کرد: مصدوم که از ناحیه پا دچار شکستگی و خونریزی شدید شده بود پس از ۱۲ ساعت از شروع عملیات سخت و دشوار در شرایط بحرانی ارتفاعات صعب العبور سر انجام بامداد روز جمعه ۲۱ تیرماه توسط تیم‌های امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر و به کمک افراد محلی به روستای هنیز انتقال یافته و جهت اقدامات تکمیلی درمانی و انتقال به بیمارستان تحویل عوامل اورژانس مستقر در روستا شد.

منطقه الموت از توابع شهرستان قزوین در ۷۵ کیلومتری شهر قزوین قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.