به گزارش ایرنا عبدالمحمد زاهدی روز یکشنبه در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: به گمان بسیاری از افراد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان تنها متولی امر مقابله با مواد مخدر و پدیده اعتیاد در جامعه است درحالیکه این شورا بدون همکاری و همراهی لازم سایر دستگاه ها در این زمینه موفق نخواهد بود.
زاهدی افزود: اعتیاد منشا بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی و جرایم است و با سلب شخصیت افراد، زمینه ارتکاب انواع جرایم را در جامعه فراهم می کند.
استاندار ادامه داد: همه باید بیش از گذشته برای مقابله با مواد مخدر همکاری کنند تا شاهد برخورد و مقابله مناسب با این پدیده شوم در استان باشیم.
زاهدی با تاکید بر ضربه به بنیان مالی قاچاقچیان افزود:باید در کارگروه ای ویژه، قاچاقچیان استان، محل های حضور و اموال آنها شناسایی شود تا بتوان با ضربه به بنیان مالی آنها جلوی توزیع مواد مخدر را در جامعه گرفت.
استاندار با اشاره به درخواست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان برای دریافت خودرو و تخصیص آن به نیروی انتظامی، افزود:باید با اولویت قرار دادن مناطق آلوده در این زمینه اقدام کرد تا گام های عملیاتی و موثر در امر مبارزه با مواد مخدر در سطح استان برداشته شود.
این مسئول با اشاره به برخی گمانه ها در خصوص افزایش میزان اعتیاد میان بانوان در سطح استان، اضافه کرد: باید با یک کار جدی و مطالعاتی، صحت این موضوع را بررسی کرد چون شیوع اعتیاد میان بانوان و زنان خانه دار به مراتب از موارد دیگر خطرناکتر است.
زاهدی با اشاره به آزادی 600 زندانی مشمول عفو مقام معظم رهبری در قزوین خاطر نشان کرد: تاثیر آزادی این 600 زندانی براساس رافت اسلامی بسیار بیشتر از حبس آنها در زندان است و باید در برخی مواقع رافت دین مبین اسلام و نظام جمهوری اسلامی را در سطح جامعه به نمایش گذاشت.
زاهدی اضافه کرد: آزادی زندانیان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از جمله اقدامات مطلوبی بود که امکان مناسبی را در اختیار زندان ها قرار می دهد تا خدمات بیشتری را به جامعه هدف خود ارایه کنند.
وی یادآور شد: باید مراقبت های بعد از آزادی توسط دستگاه های امنیتی و انتظامی بیشتر شود تا شیرینی و اثر این کار را در جامعه مشاهده کرد.
6101
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.