اخبار مرتبط

مریم بیدخام روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حل مشکلات و مسایل متعدد مناطق ناکارآمد شهری تنها با برگزاری جلسات و شعار دادن امکان پذیر نیست و باید همه مسئولان و دست اندرکاران برای حل مشکلات این مناطق وارد میدان شوند.
وی اضافه کرد: در همین راستا بازدیدی میدانی از یک محله ناکارآمد قزوین موسوم به هادی آباد با حضور جمعی از مسئولان استانی از جمله سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین،البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، وارثی مدیرکل بهزیستی، آصفی مدیرعامل جمعیت هلال احمر و سایر مسئولان استان انجام شد و مسایل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی این مناطق مورد بررسی قرار گرفت.
این مسئول اضافه کرد: محله هادی آباد و مشکلات اجتماعی و فرهنگی آن تنها نمونه ای از مناطق ناکارآمد استان با معضلات اجتماعی و حاشیه نشینی هستند و باید دستگاه های اجرایی استان با اراده و اهتمام بیشتری برای حل مشکلات این گونه مناطق اقدام کنند.
بیدخام با اشاره به اینکه جمعیت قابل توجهی از مردم در اینگونه مناطق زندگی می کنند، ادامه داد: باید مدیران مرتبط با این موضوع از محله ها و مناطق ناکارآمد بازدیدهای میدانی به عمل آورده و ضمن آشنایی با مشکلات ساکنان و شهروندان برای رفع آنها تلاش کنند.
وی گفت: به طور قطع بازدید میدانی از این گونه مناطق و حضور مستقیم در کنار ساکنان آنها تاثیر بیشتری در بررسی و شناسایی مشکلات این محله ها خواهد داشت.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: دولت تدبیر و امید بر اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی با اولویت مناطق حاشیه نشین و ناکارآمد تاکید ویژه ای دارد و دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین نیز در همین راستا از هرگونه طرح و پیشنهاد در حوزه آسیب های مناطق حاشیه نشین استقبال می کند.
بیدخام افزود: در این راستا زمینه ورود سازمان های مردم نهاد به این محله ها فراهم شده تا با کمک آنها برای احصای مشکلات این مناطق و برنامه ریزی برای حل آنها اقدام شود.
7388* 6101
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.