اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی سه شنبه شب در آئین عزاداری ایام فاطمیه هیئت مکتب الزهرا(س) تاکستان با عرض تسلیت به مناسبت این ایام و گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر اظهار کرد: تقارن فجر امسال با چهل سالگی انقلاب جای شکرگزاری دارد که این انقلاب به سن بلوغ و کمال و ثمردهی خود رسید و امیدواریم این انقلاب در چهل سالگی خود از همه توطئه‌ها و صدمات عبور کرده باشد.
امام جمعه قزوین با اشاره به نوع ارتباط بین قیام فاطمی و انقلاب اسلامی، اذعان کرد: همه انبیاء برای زمینه سازی و بشارت حضور خاتم انبیاء(ص) آمدند، حضرت رسول اکرم(ص) پس از بشارت همه انبیاء ظهور کرد و همه انبیا و دین آنها در وجود ایشان خلاصه شده و عصاره همه انبیاء بود.
وی با بیان اینکه کتاب قرآن، جامع تر، عمیق‌تر و باعظمت‌تر از دیگر کتب آسمانی است، افزود: پیامبر(ص) و کتاب ایشان و دینی که برای مردم آورد و آنها را به آن دعوت کرد همه خاتم تمام کتب‌های آسمانی و آورده‌های پیامبران گذشته است.
یت‌الله عابدینی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: پس از به دنیا آمدن حضرت فاطمه زهرا(س)، خداوند در قرآن خطاب به پیامبر اسلام فرمود، ما به تو کوثر عطا کردیم که کوثر به معنای خیر گسترده و کثیر است.
وی اضافه کرد: خدای متعال دنیا به این گستردگی و بزرگی را متاع قلیل معرفی می‌کند، اما وجود مبارک حضرت فاطمه(س) را خیر کثیر می‌نامند، با ادبیات خدای متعال باید این بانوی بزرگ را باعظمت و بزرگ دید.
امام جمعه قزوین با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام نگران آینده امت و دین اسلام بودند، گفت: فاطمه زهرا(س) از نسل پیامبر(ص) به دنیا آمد تا مسیر حکومت دینی تا قیامت ادامه پیدا کند یعنی بین وجود مبارک این بانوی بزرگ و انقلاب ایران یک رابطه جدی برقرار است.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین اذعان کرد: امیرمومنان(ع) در جایگاه همسری حضرت زهرا(س) قرار دارد و این زوج آسمانی کفو یکدیگرند که فرزندان آنها از امام حسن(ع) تا امام زمان(عج) مجموعه ای هستند که قرآن و نقشه پیامبر(ص) برای پیاده کردن دین به تصویر کشیدند و اسلام را در جهان احیا کردند.
وی ادامه داد: تنها آئینی که می‌تواند برای دنیا و آخرت و قبل و بعد نسل‌های ما برنامه ریزی داشته باشد دین مبین اسلام است و مسیر دیگری برای سعادتمندی انسان وجود ندارد.
امام جمعه قزوین اضافه کرد: پس از فوت تنها پسر پیامبر گرامی اسلامی کافران شروع به اذیت پیامبر کردند که تو ابتر هستی و نسل تو قطع شده است، اما خدای متعال با عنایت دختری همچون حضرت زهرا (س) خیر کثیر را به ایشان عطا کرد.
وی تصریح کرد: امروز ضروری است که ما از سیره زندگی حضرت صدیقه کبری (س)، یک سبک زندگی استخراج کنیم تا جوانان ما با تمسک به این سیره، سبک زندگی فاطمی و حسینی داشته باشند تا لیاقت فاطمی بودن را پیدا کنیم.
امام جمعه قزوین در پایان گفت: همه ما باید با تمسک به قرآن و نهج البلاغه و سیره ائمه (ع) زندگی فاطمی داشته باشیم و باصداقت رفاقت کنیم و نفاق و دورویی و ظلم و ناجوانمردی را کنار بگذاریم.
3013
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.