معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز(دوشنبه 30 تیرماه) اعلام کرد: آمار قربانیان کرونا در این استان به مرز هشدار رسیده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، روند افزایشی مرگ براثر کووید ۱۹ در استان فارس را بسیار هشدار دهنده ارزیابی و خاطرنشان کرد که شمار فوت شدگان از این بیماری در فارس تاکنون به ۳۵۰ نفر رسیده است.

به گزارش جماران، علی اکبری دوشنبه ۳۰ تیر با ارائه آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس، ضمن ابراز تاسف از افزایش فوت شدگان کووید۱۹، اضافه کرد: طی ۴۸ ساعت گذشته متاسفانه ۳۱ نفر از هموطنانمان در فارس، مقابل این بیماری خطرناک تسلیم شده و فوت کرده‌اند.

او با اشاره به اینکه آمار بررسی تست‌ کروناویروس در آزمایشگاه‌های تشخیص ملکولی استان فارس نیز افزایش قابل توجهی داشته است، گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون ۱۹۶ هزار و ۵۹۶ مورد تست مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است.

اکبری، آمارها را هشدار دهنده خواند و اضافه کرد: شمار بیماران مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس به عدد ۲۶ هزار و ۷۴۰ مورد رسیده و این موضوع بسیار هشدار دهنده است و شهروندان باید برای قطع زنجیره انتقال مشارکت لازم را داشته باشند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۴۸ ساعت گذشته ۳۱ هموطن ما در فارس جان باخته‌اند که ۱۵ نفر از آنان مروبط به ۲۴ ساعت اخیر بوده است.

او همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را نیز از ابتدا تاکنون ۲۲ هزار و ۶۳۰ نفر اعلام و خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۲۲۸ بیمار مشکوک و دارای علامت در بخش‌های مختلف بیمارستانی استان بستری هستند که از این تعداد، ۹۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت های ویژه به سر می برند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر اینکه بی شک، همدلی مردم با رعایت اصول بهداشتی موجب کاهش مبتلایان در استان می شود، توصیه کرد: همه باید با زدن ماسک و رعایت فاصله فیزیکی، از انتشار این ویروس در جامعه جلوگیری کنیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.