حمیدیزدانیان، شنبه در حاشیه بازدید از دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید باهنر شیراز اظهار داشت: بسته‌های سرمایه‌گذاری برای جلب مشارکت سرمایه‌گذاران در دانشکده و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای سراسر کشور کشور تدوین می‌شود.

وی بیان کرد: تقویت ارتباط و همکاری بیشتر بین بخش خصوصی و صنعت با دانشگاه به تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری ارتباط بسیاری دارد.

یزدانیان با اشاره به اینکه، وضعیت دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای استان‌های مختلف کشور برای مشارکت با بخش خصوصی و تقویت ارتباط با صنعت در دست بررسی است، اظهار کرد: پس از تحقیق در این زمینه برای هر منطقه‌ با توجه به اقلیم جغرافیایی و ظرفیت‌های موجود، طرح‌های مختلفی پیش‌بینی می‌شود.

او گفت: درآمدزایی در دانشگاه‌های دولتی مقوله جدیدی است و این موضوع به دلیل شرایط اقتصادی کشور بسیار حائز اهمیت است و معاونت اداری، مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز بر آن تاکید کرده است.

دبیر کمیته درآمدزایی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور همچنین با اشاره به شرایط اقتصادی و مشکلات ناشی از تحریم و برخی سوء‌ مدیریت‌ها، گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای در حوزه فعالیت و رسالت‌ خود و با هدف بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی به‌ ویژه استفاده از امکانات اماکن دولتی برای ایجاد کمیته درآمدزایی اقدام کرده است.

مشاور رئیس و دبیر کمیته درآمدزایی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور افزود: امروز سرمایه‌گذاران نیازمند همراهی هر چه بیشتر دولت هستند و باید با روی گشوده با آنان برخورد شود.

یزدانیان در بخش دیگری از سخنان خود در مورد ظرفیت‌های موجود در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس بیان داشت: با توجه به امکانات موجود و دسترسی مناسب شهری، امکان ارتباط با بخش خصوصی برای پیوند ارتباط دانشگاه و صنعت و همچنین ایجاد درآمدزایی در دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای این استان به ویژه شهر شیراز وجود دارد و باید از این ظرفیت‌ها بهره لازم را برد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.