بهرام پارسایی شامگاه سه شنبه در نشست هم اندیشی فعالان بخش اقتصادی و شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان فارس که با حضور وزیر اموراقتصادی و دارایی برگزار شد، افزود: بسیاری از ناکارایی‌ ها به مجلس مربوط نمی شود چرا که برخی قوانین در مجلس تصویب می شود اما توسط شورای نگهبان رد می شود.
وی یادآور شد: به عنوان مثال تایید نشدن FATF در شورای نگهبان و بلاتکلیفی آن در مجمع تشخیص مصلحت نظام قطعا آثار مخربی بر بازار کسب و کار خواهد داشت.
نماینده مردم شیراز در مجلس  تاکید کرد: باید ناهماهنگی های داخلی حل و یک همت همگانی برای ارتقای رتبه فضای کسب و کار کشور ایجاد شود.
پارسایی افزود: تبعیض‌ ها در اخذ مالیات فعالان بخش خصوصی را ناراحت کرده است چرا که همه مالیات نمی‌ دهند.

وی ادامه از وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار افزایش اختیارات مدیران استانی و توجه به مطالبات فعالان بخش خصوصی شد.

مسعود رضایی دیگر نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در این نشست افزود: فارس نماد هویت ایران و زبان فارسی است.

وی به تحلیل های مطرح شده در مقایسه عملکردها اشاره کرد و گفت: مقایسه‌ هایی انجام می‌ شود که به لحاظ علمی صحیح نیست؛ در واقع مقایسه طولی دولت‌ ها اشتباه است اما مقایسه عرضی دولت‌ ها درست است.
وی با بیان اینکه تقسیم اقتصاد در قانون اساسی اشاره کرد و  افزود: دولت نباید در بخش خصوصی مداخله کند و تنها باید ناظر بر عملکرد این بخش باشد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مساله مالیات بر ارزش افزوده گفت: اگر چیزی به تولید اضافه شده باید مالیات گرفته شود و برخلاف آن خطاست و موجب بالا رفتن قیمت تمام شده کالا می‌ شود لذا باید این مشکلات حل شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.