نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز در حاشیه این راهپیمایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، حضور نوجوانان، جوانان،دانش‌آموزان، طلاب و دانشجوبان در این مراسم را یک حضور بانشاط، انقلابی و ارزشمند دانست و گفت: قطعا همه ما به داشتن چنین نسلی در انقلاب اسلامی افتخار می‌کنیم.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام افزود: بر خلاف تمام توطئه‌های دشمنان برای ایجاد شکاف نسلی در کشور و جلوگیری از دنبال شدن ارزش‌های انقلاب اسلامی توسط نسل‌های بعدی، شاهد هستیم که دانش‌آموزان، دانشجویان و جوانان ما در ادامه راه دانش‌آموزان شهید در سال ۵۷، در عرصه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با همان روحیه و آشنا با میدان‌های جدیدی که باید در آن به نبرد با استکبار بپردازند حضور داشتند.
وی ادامه داد: قطعا همگان آینده این حرکت و عزت، سربلندی، عظمت و ساختن تمدن اسلامی و ایرانی پیش‌رو را خواهند دید و تمام علاقه‌مندان به اسلام از آن روزهای اوج عزت بهره‌مند خواهند شد.
انقلاب اسلامی عرصه را بر موجودیت نظام سلطه تنگ کرده است
حشت‌الله قنبری همدانی استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام نیز به عنوان سخنران این راهپیمایی، با اشاره به شکست تمام برنامه‌ریزی‌های نظام استکبار در غرب آسیا و در سرزمین‌ اسلام طی ۱۰ سال گذشته گفت: امروز انقلاب اسلامی عرصه را بر تمام موجودیت نظام سلطه تنگ کرده است.
وی ادامه داد: با پیروزی انقلاب آنچه که برای مردم به دست آمد استقلال، عزت، آرامش و امنیت در سایه دین و اتکاء به توانایی‌های داخل برای رشد و بالندگی کشور بود.
او اظهار داشت: این دستاوردها چیزی نبود که خواست استکبار باشد و به همین دلیل پیوسته اقدام به تولید فتنه کردند و جنگ تحمیلی، ساخت و ایجاد صدها گروه معاند، تحریم‌های گسترده اقتصادی و سیاسی و هر ننگ دیگری که در آستین داشتند بر علیه ملت ایران به کار بردند تا مردم از آرمان‌های خود دست  بردارند و ملت ایران به عنوان الگوی آزادگی در جهان معنا پیدا نکند.
وی گفت: اما اینگونه نشد و انقلاب موجی از بیداری اسلامی و تدین‌گرایی و ایمان‌گرایی را در جهان به حرکت درآورد و مردم همه جهان فهمیدند که در سایه حرکت و پویایی ملت ایران امکان استقلال و زدن ریشه استکبار وجود دارد.
این استان دانشگاه اضافه کرد: امروز بعد از گذشت افزون بر ۴۰ سال از پیروزی انقلاب، ملت ایران و انقلاب اسلامی ایران به غیرت جهانی و مقاومت انسانی تبدیل شده است.
قنبری همدانی بیان کرد: امروز انقلاب اسلامی عرصه را بر همه موجودیت نظام سلطه تنگ کرده و طی سال‌های اخیر برای نظام سلطه در سوریه جز ناکامی و درماندگی و در عراق جز سرخوردگی سرمایه دیگری ایجاد نشد.
وی ادامه داد: امروز حرف و سخن و اراده مردم این است و آنها انتظار دارند که مسئولان کشور در صنوف مختلف در خدمت مردم باشند و کارهای مردم را به سامان برسانند و برای مردم برنامه‌ریزی دقیق کنند.
او اضافه کرد: بخش بزرگی از مسئولان در خدمت مردم و نظام هستند و کاستی‌هایی هم وجود دارد که باید برای مردم تبیین شود و قطعا مردم تنگناها را تحمل می‌کنند اما تن به ذلت نمی‌دهند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.