اخبار مرتبط

معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اعلام کرد که صندوق ضمانت سرمایه‌گذاران صنایع کوچک کسری وثیقه سرمایه‌گذاران را برای دریافت تسهیلات با صدور ضمانت نامه، تامین می‌کند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، محسن صالحی‌نیا در بازدید از شهرک صنعتی قیروکارزین در فارس، گفت: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاران صنایع کوچک تامین ضمانت نامه تا سقف ۳۰ میلیارد ریال درشبکه بانکی را عهده دار خواهد شد.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از مسائل سرمایه گذاران با دریافت تسهیلات سرمایه درگردش رفع می شود، گفت: بخش صنعت استان فارس در سال‌های گذشته در دریافت تسهیلات رونق تولید عملکرد مناسبی داشته وفارس جزء سه استان کشور محسوب می‌شود.

معاون وزیرصمت خاطرنشان کرد: امسال نیز تسهیلات مناسبی در قالب تسهیلات تبصره ۱۸ پیش بینی شده و واحدهای متقاضی می‌توانند از آن استفاده کنند.

صالحی نیا همچنین بررفع مشکلات واحدهای صنعتی درکارگروه های استانی وملی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تاکید کرد .

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس نیز از شتاب در اجرای طرح های تکمیل  زیرساخت ها در شهرک صنعتی قیروکارزین خبرداد و گفت: در یک سال اخیر افزون بر ۱۵ میلیاردریال اعتبار برای توسعه و تکمیل زیرساخت ها در این شهرک صنعتی هزینه شده است .

احد فتوحی افزود: عملیات اجرایی طرح تکمیل زیرسازی وآسفالت وجدول گذاری با اعتباری افزون بر ۷.۵ میلیارد ریال و سه طرح دیگر در بخش های تکمیل شبکه روشنایی، پروژه پل جاده دسترس باند رفت و نیز پروژه تکمیل زیرسازی و آسفالت نیز با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد ریال با برگزاری مناقصه وانتخاب پیمانکار اجرا شده یا درمرحله انجام است .

وی گفت: با اجرای این طرح ها شهرک صنعتی قیروکارزین به یکی از بهترین شهرک های صنعتی در حوزه زیرساخت ها تبدیل شده و آماده استقرار واحدهای صنعتی است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس ادامه داد: شهرک صنعتی قیروکارزین در زمینی به مساحت 75 هکتار احداث که 52 هکتار آن آماده واگذاری است، در این شهرک تاکنون 28 قرارداد با سرمایه‌گذاران منعقدشده که از این تعداد 7 واحد صنعتی با اشتغال‌زایی 60 نفر به بهره‌برداری رسیده و 21 واحد صنعتی در حال ساخت‌وساز است و 2 واحد صنعتی نیز تا پایان امسال افتتاح می‌شود.

فتوحی خاطرنشان کرد: این شهرک گنجایش استقرار 260 واحد صنعتی با کاربری‌های مختلف در حوزه صنایع کوچک و متوسط با پیش‌بینی اشتغال افزون بر 1300 را در خود دارد .


انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.