اخبار مرتبط

محمد علی قلندری یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: امیدوارم آغاز سال نو و روزهای خانه تکانی با تکاندن غبار رفتارهای نادرست در زندگی توام باشد، رفتارهایی که تغییر در آنها سبک زندگی را هم تغییر خواهد داد و از جمله آن رفتارهای نادرست در مصرف بی رویه آب است.
وی ادامه داد: در فرهنگ مردم ما خانه تکانی و غبارروبی منازل در روزهای پایانی سال قدمتی دیرینه دارد این سنتی نیکو و شایسته است که اگر همراه با رعایت مصرف آب باشد نیکوتر و شایسته تر خواهد شد اما بی شک مصرف آب در اواسط و پایان اسفند ماه افزایش می یابد که شایسته است شهروندان ، با در نظر گرفتن ساعات پُرمصرف آب ، اصول صرفه جویی و بهینه سازی مصرف آب را بیشتر مد نظر قرار دهند و در استفاده از آب صرفه جویی کنند.
قلندری ضمن اشاره به بارندگی های اخیر و شکرگزاری به پاس نزول باران رحمت الهی بیان داشت: با توجه به خشکسالی های متوالی در سالهای گذشته و افت شدید منابع آب استان باید صرفه جویی در اندیشه و فرهنگ ما نهادینه شود. با اندکی صرفه جویی می توانیم با بحران کم آبی مقابله کنیم و دیگران و خود را از این نعمت الهی بهره مند سازیم.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس با اشاره به روز جهانی آب ادامه دارد : دوم فروردین ماه برابر با 22 مارس از سوی سازمان ملل متحد روز جهانی آب نامگذاری شده است. این نامگذاری مربوط به دغدغه جهانی کمبود منابع آب و لزوم صیانت و حراست از منابع آب موجود و مصرف بهینه آب است.
رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آبفا فارس همچنین با اشاره به امکان بروز حوادث و اتفاقات در شبکه های آبرسانی طی تعطیلات نوروز گفت: سامانه ارتباط مردمی 122 این شرکت در شهرهای تحت پوشش آماده پاسخگویی و ثبت تماس های شهروندان حتی در روزهای تعطیل است، گروههای سیار اتفاقات و حوادث این شرکت نیز در شهرهای مختلف به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات و رفع اتفاقات آب است.
6113 /1876
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.