مکان: اورگان؛ آمریکا/ منبع: گتی ایمیجز

 

به گزارش جماران، آتش سوزی در برخی از شهر‌های کوچک در اورگان، صحنه‌ هایی آخر الزمانی را ایجاد کرده است و در همین حال، نیرو‌های امدادی در میان خرابه‌ های ناشی از آتش، در تلاش برای یافتن نشانی از افراد مفقود شده هستند.

آتش سوزی در اورگان تاکنون دست کم 6 شهر کوچک را به صورت کامل از میان برده و خاکستر کرده است.

تاکنون کشته شدن 35 نفر در آتش سوزی‌های غرب آمریکا تایید شده است، ولی گمان می‌ رود بر شمار تلفات افزوده شود.

اوضاع در بالا و پایین ساحل غربی آمریکا یکسان است. ده ‌ها منزل مسکونی در بخش ‌های مختلف ایالت کالیفرنیا سوخته و خاکستر شده اند.

در لس آنجلس، آتش سوزی موسوم به «باب کَت» چندان مهار نشده و به سوی رصدخانه‌ مشهور اخترشناسی بر فراز کوه ویلسون، پیشروی می‌ کند.

بر اساس این گزارش، 23هزار آتش نشان برای خاموش کردن ده ‌ها آتش سوزی گسترده در ایالت ‌های کالیفرنیا و اورگان تلاش می ‌کنند. بیش از 4000 واحد مسکونی تنها در کالیفرنیا سوخته و خاکستر شده و ده ‌ها هزار نفر از ساکنان ایالت به ناچار تخلیه شده اند. در این میان، غباری از آتش و دود، آسمان را تا دوردست ‌ها در نیویورک تیره و مه آلود ساخته است.

شهر‌های «پورتلند، سیاتل و سانفرانیسیسکو» هم اکنون آلوده‌ترین و بدترین کیفیت هوا را بروی سیاره زمین دارند.

مردم می ‌گویند به علت آلودگی هوا به خاکستر ماسک‌ های عادی در این شرایط آب و هوایی جوابگو نیست.

آتش سوزی در این وسعت تاکنون در این مناطق سابقه نداشته است.

ساکنان می ‌گویند: «چنین آتش سوزی‌ هایی هرگز اتفاق نیافتاده است؛ پیشتر آتش سوزی در پارک ملی اتفاق می ‌افتاد، اما دامنهی آتش سوزی هرگز تا نزدیکی شهر گسترش نمی‌ یافت. در 33 سال گذشته چنین چیزی شاهد نبوده ایم.»

برخی آتش سوزی‌ ها در اورگان هم اکنون به لطف شرایط مطلوب آب و هوایی فروکش کرده است، اما درختان همچنان می ‌سوزند تا باران ‌های پاییزی از راه برسند و آب بر آتش بنشانند؛ البته این اتفاق چندین هفته طول می‌ کشد.

رئیس جمهور آمریکا در «ساکرامنتو» به صورت ویدئویی با آتش نشانان و نیرو‌های امدادرسان دیدار و گفت و گو کرد؛ ولی در عین حال از پذیرش اینکه تغییرات اقلیمی در این حوادث نقش آفرین باشند، شانه خالی کرد و مدعی شد هوا سردتر می ‌شود و همه شما خواهید دید.

«گاوین نیوسام» فرماندار کالیفرنیا با دیدگاه ترامپ مخالف بود. وی در نشست با رئیس جمهور آمریکا گفت: گرما در حال بیشتر شدن و خشکسالی در حال تشدید است و این مساله در همه جای دنیا جریان دارد.

 

مکان: اورگان؛ آمریکا

منبع: گتی ایمیجز

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.