مکان: برزیل/ منبع: رویترز

 

به گزارش جماران، رئیس جمهور برزیل که شب گذشته خبر از عفونت شدید ریه هایش پس از ابتلا به کرونا خبر داده بود در ادامه اقدامات عجیب اش، به میان طرفدارانش در جنوب کشور رفت و بدون ماسک و بدون رعایت فاصله گذاری ها، با آنها بود و با آنها دست داد.

 

After-Corona-recovery-Bolsonaro-shakes-diligently-again-hands

 

او گفت زین پس هفته ای یک بار پایتخت را ترک خواهد کرد و به دیگر شهرها سفر خواهد کرد.

«ژائیر بولسونارو» رئیس‌ جمهور برزیل که در هفته های گذشته اعلام کرده بود به کرونا مبتلا شده و تاکنون 3 باز نیز تست کووید19 وی مثبت اعلام شده است، از وضعیت بد جسمانی خود خبر داده است.

رئیس ‌جمهور برزیل در ویدئویی که در توئیتر آن را منتشر کرد، در این خصوص گفت: آزمایش خون دادم و نسبت به روز قبل احساس ضعف بیشتری می ‌کنم که علت آن به گفته پزشکان معالج، عفونت ریه است. بعد از 20 روز قرنطینه من مشکلات دیگری دارم و ریه من عفونت پیدا کرده است.

این درحالی است که رسانه های خبری اعلام کرده اند که همسر وی که مقام پنجم کابینه این کشور به شمار می آید هم به کرونا مبتلا شده است.

 

54392026_303

 

«میشل بولسونارو» و دو دخترش در کاخ ریاست جمهوری برزیل سکونت دارند. بنا بر اعلام این وزارتخانه، حال میشل بولسونارو خوب است و به توصیه ‌های پزشکان در ارتباط با این بیماری عمل می ‌کند.

بولسونارو که به دلیل پیروی های بسیار زیاد از رئیس جمهور آمریکا از وی به «ترامپ برزیلی» یا «ترامپ استوایی» یاد می شود، در ابتدا ابعاد خطرناک این بیماری را نادیده گرفته و آن را انکار می کرد.

وی پس از ابتلا به این بیماری نیز اعلام کرده بود که از تاثیر مثبت داروی هیدروکسی‌کلروکین مطمئن است.

برزیل همچنان در چنگ ویروس جدید کرونا گرفتار است. بیماری کووید19 اگر چه بیش از همه دامن اقشار فقیر در این کشور را گرفته، اما مقامات بلندپایه این کشور نیز از این بیماری در امان نمانده‌ اند.

تاکنون در مجموع پنج تن از اعضای کابینه دولت بولسونارو به ویروس جدید کرونا مبتلا شده ‌اند. «اونیکس لورنزونی» وزیر امور مربوط به تابعیت و همچنین «میلتون ریبیرو» وزیر آموزش و پرورش برزیل چندی پیش از طریق شبکه ‌های اجتماعی از ابتلای خود به ویروس جدید کرونا خبر داده بودند.

پیش از آن بولسونارو (رئیس جمهور)، «بنتو البوکرکه» (وزیر انرژی) و «آگوستو هلنو» (مشاور امنیتی دولت برزیل) اعلام کرده بودند که به کووید19 مبتلا هستند.

بولسونارو به دلیل رویکرد اهمال ‌کارانه در قبال کرونا مورد انتقادات شدیدی قرار دارد.

او بارها از بیماری کووید19 به عنوان «سرماخوردگی خفیف» یاد کرده و با وضع محدودیت‌ ها و راهکارهای بهداشتی و ایمنی رویکردی مخالفت‌ آمیز داشته است. او حتی در زمانی که به دلیل ابتلا به این بیماری قرنطینه شده بود، بدون استفاده از ماسک ایمنی در جمع هوادارانش حضور می ‌یافت و با آنها صحبت می ‌کرد.

برزیل پس از آمریکا بیشترین شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا و جان باختگان کووید19 را دارد. طبق آخرین آمار رسمی تاکنون بیش از 90 هزار نفر در این کشور جان خود را بر اثر کووید19 از دست داده ‌اند.

در مجموع بیش از 2.5 میلیون مبتلا به ویروس جدید کرونا نیز تاکنون در برزیل شناسایی شده ‌اند.

کارشناسان اما بر این باورند که شمار واقعی مبتلایان به مراتب بالاتر است، چرا که در برزیل تست ‌های زیادی برای تشخیص ابتلا به کووید19 انجام نمی ‌گیرد.

 

مکان: برزیل

منبع: رویترز

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.