مکان: افغانستان/ منبع: طلوع نیوز

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، گروهی از نمایندگان مجلس افغانستان که اکثر آنها را زنان تشکیل می دادند، امروز یکشنبه مانع از برگزاری جلسه پارلمان به ریاست «میررحمان رحمانی» شدند.

میررحمان رحمانی نماینده «پروان» در مجلس افغانستان روز شنبه در انتخابات ریاست مجلس موفق شد 123 رای کسب کند. مخالفان او بر این باور هستند که به دلیل حضور 247 نماینده در صحن پارلمان او موفق به کسب اکثریت آراء نشده است.

 

D66As_XXkAA_nvu

D6593gMWwAUrTYX

 

در مقابل هواداران میررحمان رحمانی مدعی هستند که او از 244 رایی که به صندوق ریخته شده است 123 رای کسب کرده و به این ترتیب رئیس مجلس افغانستان شده است. 

شماری از نمایندگان زن پارلمان امروز یکشنبه مانع از حضور میررحمان رحمانی در جایگاه رئیس مجلس شدند. آنها خواستار حضور رئیس موقت مجلس نمایندگان در جایگاه رئیس بودند. بعد از آن شماری از نمایندگان با هم درگیر شدند و نظم پارلمان افغانستان بیشتر مختل شد.

 

D62yY06W0AEGWku

میررحمان رحمانی

 

به دنبال ادامه تنش بین نمایندگان، نیروهای امنیتی در صحن مجلس افغانستان حضور یافتند.

در انتخابات ریاست مجلس افغانستان «کمال ناصر اصولی» نماینده ولایت «خوست» رقیب میررحمان رحمانی بود که تنها 55 رای به دست آورد.

انتخابات پارلمان افغانستان هفت ماه پیش برگزار شد. مجلس افغانستان کار خود را از روز جمعه 26 آوریل (6 اردیبهشت) با حضور «اشرف غنی» رئیس جمهوری این کشور آغاز کرده است.

 

مکان: افغانستان

منبع: طلوع نیوز

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.