گفتگوی اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

در گفت و گو با جماران؛

مجید انصاری: عده ای تلاش دارند مبانی مردم سالاری را تضعیف کنند

حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه عده ای تلاش دارند مبانی مردم سالاری را تضعیف کنند، گفت: من امیدوارم رئیس جمهور آینده از ابتدا نسبت به تحکیم مبانی مردم سالاری که عده ای سعی می کنند آن را به حاشیه برانند و تضعیف کنند، متعهد باشد
حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری در جماران

حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری در حاشیه حضور پای صندوق رأی انتخابات 1400 در گفت و گو با خبرنگار جماران، اظهار داشت: ما دوست داشتیم شرایط به گونه ای پیش می رفت که انتخابات خیلی رقابتی تر و با فراگیری بیشتر نسبت به حضور کاندیداهای مطلوب و محبوب مردم سامان پیدا می کرد ولی بالأخره با همه گلایه هایی که وجود دارد انتخابات مهمترین رکنی است که هر چن سال در کشور ما انجام می شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه انتخابات تنها راه اعمال حاکمیت مردم بر سرنوشت خودشان است، افزود: حضرت امام همواره بر ضرورت شرکت در انتخابات تأکید داشتند و در وصیتنامه هم روی این موضوع تأکید مضاعف فرمودند. چون هر مقدار میزان مشارکت بالاتر باشد تبعا اقتدار ملی ما افزایش پیدا خواهد کرد. خنثی سازی نقشه هایی که ممکن است دشمنان و بدخواهان ما کشیده باشند و این روزها می بینیم که با همه قوا در جهت تحریم انتخابات تلاش کردند و هنوز هم تلاش می کنند، با مشارکت جدی مردم است.

وی گفت: من از هموطنان عزیزم، به خصوص کسانی که گلایه مند هستند، دلخوری دارند و دوست داشتند کاندیداهای مطلوب و محبوب آنها هم امروز باشند و به آنها رأی بدهند و از این حق محروم شده اند، عرض می کنم بالأخره در میان کاندیداها کسانی هستند که به فرد مطلوب آنها نزدیک تر باشند. اگر نتوانسته اند به خواسته اصلی خودشان برسند ولی با رأی آگاهانه می توانند به کسی که دیدگاهش نزدیک تر است رأی بدهند.

انصاری ادامه داد: به هر میزان مشارکت بالا باشد و رئیس جمهوری که انتخاب می شود به پشتوانه رأی بیشتری از جهت شرکت کلی مردم در انتخابات، مشارکت بالا برای دولت آینده موجب افزایش قدرت ملی در عرصه جهانی خواهد بود.

وی افزود: ان شاء الله کسی که امروز انتخاب می شود اولین عهدی که با خدا می بندد، بر اساس سوگندنامه ریاست جمهوری، پاسدار جمهوریت و رأی مردم باشد و تلاش کند موانعی که این بار در بررسی صلاحیت ها بروز کرد و مانع اعمال اراده همه اقشار مردم را بردارد. به هر حال رئیس جمهور مجری قانون اساسی است و فقط رئیس قوه مجریه نیست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان گفت: من امیدوارم رئیس جمهور آینده از ابتدا نسبت به تحکیم مبانی مردم سالاری که عده ای سعی می کنند آن را به حاشیه برانند و تضعیف کنند، متعهد باشد و در جهت تقویت این مبانی تلاش کند و موانع را بردارد و ان شاء الله ما در آینده شاهد انتخاباتی رقابتی تر و جدی تر در عرصه سیاسی کشور باشیم.

حجم ویدیو: 13.50M | مدت زمان ویدیو: 00:04:03
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.