به گزارش ایرنا، سیدعباس صالحی عصر پنجشنبه در نشست با مدیران موسسات فرهنگی و نمایندگان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد شهرستان گرمسار، طرح سینما امید را طرحی برای حمایت از شهرهای بدون سینما ذکر کرد.

وی در ادامه با اشاره به این که موسسات تک منظوره و چند منظوره و نهادها با تعامل یکدیگر می توانند برنامه ریزی فرهنگی و هنری داشته باشند اظهار داشت: همانطور که بخش خصوصی در بخش اقتصادی با دولت تعامل دارد، موسسات و کانون‌های فرهنگی و هنری نیز قرار است در کنار هم باشند اما نباید حس شود که این همان اداره فرهنگ و ارشاد است و به این معنی است که مردم حس کنند افرادی از جنس خودشان کارها را انجام می دهند و باید بخش مردم محور آن دیده شود.

وی تاکید کرد: تجربه نشان می‌دهد زمانی که کارها دولتی می‌شود تاثیرگذاری آن‌ها کمتر می‌شود به خصوص در حوزه فرهنگ که جنس لطیف دارد و می تواند در استمرار هنر تاثیرگذار باشد.

صالحی با بیان این که به حوزه فرهنگ نیز می‌توان با نگاه اقتصای نظر کرد و این به معنی تجاری سازی نیست گفت: اقتصاد فرهنگ باید پویا شود و اینکه موسسات با کارآفرینی همراه شوند.

وی ادامه داد: حوزه حاکمیت و دولت تمام سعی خود را می کند که به فرهنگ تسهیلات بیشتری بدهد تا حوزه فرهنگ ارزش آفرین و اقتصاد آفرین باشد و دولت هم باید تسهیل گر باشد.

وی با اشاره به این که کانون های فرهنگی و موسسات در حوزه آسیب های اجتماعی فعالیت خوبی دارند گفت: در این بین ما خط اتصال هستیم یا در کارآفرینی فرهنگی می توانیم همراه باشیم و هر چه نیروهای مردمی همراه باشند موجب فرهنگ سازی بیشتر می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: برنامه‌ای برای ارائه تسهیلات توسط صندوق کارآفرینی امید و بانک آینده داریم تا تسهیلات حداقلی به موسساتی که زمینه ای کاری داشته باشند داده شود تا از آنها حمایت شود.

وی ابراز داشت: گرمسار به علت نزدیکی به تهران منطقه معین اقتصادی است و می تواند از جنبه فرهنگی هنری نیز معین باشد و هر چند این شهرستان در فرهنگ نیز ممتاز است و این ممتازی بیش از این می تواند باشد.

نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: شهرستان های گرمسار و آرادان دارای نیروهای ارزشمندی هستند و علاوه بر ظرفیت دانشجویان در گرمسار که به ازای هر شش نفر یک دانشجو وجود دارد می تواند تحولات زیادی را به همراه داشته باشد و در حال حاضر نیز بسیاری از آن افراد در حوزه کارآفرینی نیز موفق بوده اند.

غلامرضا کاتب افزود: اماکن فرهنگی مانند فرهنگ و ارشاد و کتابخانه ها باید با هم تعامل بیشتری داشته باشند و از ظرفیت های یکدیگر استفاده کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.