اخبار مرتبط

سرهنگ جبار دوست محمدی عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: روستای چم مهر با جمعیت تقریبی 310 خانوار یکی از مناطق سیل زده استان لرستان است که هیچ نیروی امداد و نجات مسئولیت پاکسازی و بازسازی خانه ها در این منطقه را در روزهای ابتدایی جاری شدن سیلاب بر عهده نگرفت.
وی خاطر نشان کرد: براساس بازدید میدانی اعضای بسیج سازندگی سمنان و دستور استاندار سمنان، عملیات بازسازی این روستای سیل زده برعهده بسیج قائم (عج) قرار گرفت.
رئیس بسیج سازندگی سپاه قائم(عج) ادامه داد: در برخی مناطق روستای چم مهر ارتفاع سیل به بیش از چهار متر رسید و عملیات پاکسازی با تلاش بسیجیان استان و با وجود گل و لای در حال انجام است.
دوست محمدی اضافه کرد: در 50 روز گذشته دستکم 16 هزاز نفر از بسیجیان استان در قالب گروه های جهادی برای امدادرسانی به هموطنان سیل زده به مناطق مختلف کشور اعزام شدند.
وی تصریح کرد: تا پایان ساخت و تکمیل واحدهای مسکونی در مناطق سیل زده مردم و مسئولان با کمک های نقدی و غیرنقدی خود این مصیبت دیدگان را تنها نگذارند.
دوست محمدی ادامه داد: در روزهای گذشته بیش از 700 نفر از بسیجیان استان با حضور در مناطق سیل زده مناطق پلدختر استان لرستان عملیات بازسازی و پاکسازی مناطق بحران زده را برعهده داشتند.
رئیس بسیج سازندگی سپاه قائم(عج) گفت: بسیجیان استان سمنان با تلاش وصف نشدنی در کنار مردم سیل زده کشور هستند و با اهدای لوازم اولیه زندگی و بازسازی خانه خراب شده برای کاهش درد و رنج این افراد مصیبت دیده تلاش می شود.
به گزارش ایرنا، بارش شدید باران که در اواخر سال 97 و فروردین 98 در کشور سبب طغیان رودخانه ها و آبگرفتگی بسیاری از نقاط شهری و روستایی در مناطق مختلف کشور شد، استان های لرستان، گلستان و خوزستان بیشترین آسیب ها را از سیلاب ها داشتند.
7339/7408
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.