اخبار مرتبط

علی اکبر عباسی راد روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تعداد 60 هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی در شهرستان دامغان توزیع می شود که در این راستا 170 هکتار به فضای سبز این شهرستان اضافه می شود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان اضافه کرد: از 60 هزار نهال که در این هفته توزیع و غرس می شود، 49 هزار نهال غیر مثمر و 11 هزار نهال مثمر است.
وی خاطر نشان کرد: نهال گونه های کاج تهران، زبان گنجشک، اقاقیا، تبریزی، سنجد، عرعر، سرو خمره ای، ابریشم مصری، ارغوان، توت، سرو شیراز، زیتون تلخ، کاج مشهد و زیتون در هفته منابع طبیعی امسال در دامغان توزیع و غرس می شود.
عباسی راد ادامه داد: در سالجاری تعداد پنج بوستان روستایی در این شهرستان ایجاد شده است در حالی که در سال گذشته تنها یک بوستان ایجاد شده بود.
وی افزود: فرهنگ کاشت درخت در بین عموم مردم ایجاد شده است و تنها موضوع نگهداری درختان است که باید به طور صحیح در فرهنگ مردم نهادینه شود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان خاطر نشان کرد: نواختن زنگ طبیعت در یکی از مدارس، افتتاح بوستان روستای علی آباد، شرکت در نماز جمعه و توزیع نهال در دامغان، دیباج و کلاته رودبار، برگزاری مانور مشترک دادستان های شرق استان در امیرآباد و جشن استانی درختکاری از برنامه های شاخص هفته منابع طبیعی در این شهرستان است.
به گزارش ایرنا، شهرستان دامغان دارای یک میلیون و 489 هزار و 692 هکتار اراضی ملی است که تاکنون برای 98 درصد از اراضی ملی این شهرستان سند مالکیت دفترچه ای به نام دولت جمهوری اسلامی ایران صادر شده است.
هفته منابع طبیعی در ایران از 15 تا 22 اسفند ماه است.
9856/7408
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.