دبیر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان، از کسب رتبه اول توسط هیئت کوهنوردی زنجان در سال گذشته خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، معبود توحیدی‌نژاد ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه پارسال توانستیم بر اساس ارزیابی‌های فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی، عنوان نخست را در کشور از آن خود کنیم، افزود: در این ارزیابی، هیئت کوهنوردی استان زنجان همه آیتم‌های فدراسیون اعم از توسعه رفتارهای سازمانی، توسعه سخت‌افزاری و توسعه ورزش همگانی، قهرمانی و نیروی انسانی را مدنظر داشت.

 

وی با یادآوری اینکه هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان در سال گذشته عملکرد قابل قبولی در بخش بانوان داشت، تصریح کرد: خوشبختانه همه این اقدامات دست به دست هم داد تا زنجان در این رشته با کسب 709 امتیاز بالاتر از همه استان‌ها در رتبه اول کشور قرار گیرد. بعد از زنجان نیز استان‌های اصفهان و تهران با کسب 699 و 671 امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند.

 

این فعال ورزشی با اشاره به اینکه متاسفانه همه زیرساخت‌های برای رشته‌های کوهنوردی در استان فراهم نیست و همین امر باعث می‌شود که نتوانیم به موفقیت صد درصدی که همان کسب 800 امتیاز است، دست یابیم، ادامه داد: امکان فعالیت در رشته‌هایی چون یخ‌نوردی و اسکی کوهستان در حال حاضر در زنجان وجود ندارد اما خوشبختانه عملکرد جهشی در سایر بخش‌ها باعث کسب رتبه اول در کشور شده است.

 

توحیدی‌نژاد با بیان اینکه تعداد ورزشکاران سازمان‌یافته این هیئت بی 800 تا 1000 نفر است، اظهار کرد: اعتقاد راسخ به این مهم داریم که تعداد ورزشکاران کوهنورد استان بیش از این آمار است اما با توجه به اینکه این ورزشکاران به صورت آزاد در این عرصه فعالیت کرده و کارت ورزشی برای آن‌ها صادر نشده است، به همین خاطر در فهرست ورزشکاران سازمان‌یافته این هیئت قرار ندارند که بنا داریم این ساماندهی را انجام دهیم.

 

دبیر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان در ادامه با اشاره به اینکه پارسال چندین اعزام را به رقابت‌های آسیایی و جهانی داشتیم که ماحصل آن کسب مدال طلا توسط محیا دارابیان در رشته بولدرینگ سنگنوردی و در رقابت‌های آسیایی قزاقستان بود، گفت: میزبانی از دو رویداد مهم المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور و نیز رقابت‌های جام فجر در سال گذشته انجام شد.

 

وی از انجام دو صعود برون‌مرزی توسط ورزشکاران زنجانی به قله آرارات و خان‌تانگری خبر داد و با اشاره به اینکه از چندین رشته‌ای که در این فدراسیون وجود دارد، هیئت زنجان فقط در دو رشته کوهنوردی و سنگنوردی فعال است، افزود: حسین مقدم یکی از کوهنوردان ارزشمند کشورمان است که متاسفانه به دلیل مشکلات مالی، سال گذشته نتوانست صعود برون‌مرزی داشته باشد و این ورزشکار در حال حاضر مربی تیم‌ملی است.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.