فرشاد نصرتی روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: در سطح آسیا بدمینتون بازان توانمند و صاحب نام از کشورهای مختلف وجود دارند که با توجه به رده بندی صورت گرفته، ایران در گروه دوم gold (طلایی) ها قرار دارد و تلاش می کند با ارتقای سطح فنی و توانمندی های خود به گروه یک (platinum) که هشت کشور برتر آسیا را شامل می شود راه یابد.
وی از نخبگان بدمینتون به عنوان آینده سازان این رشته ورزشی یاد کرد و ادامه داد: بدمینتون ایران از وجود ورزشکاران نخبه و توانمندی برخوردار است که می‌توانند به ارتقا و آینده این رشته ورزشی کمک کنند.
نصرتی به برگزاری نخستین المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در 53 رشته ورزشی اشاره کرد و اظهار داشت: این المپیاد با هدف شناسایی نفرات برتر انجام می شود و در این راستا نیز وزارت ورزش و جوانان کارگاه‌هایی برای کارشناسان استعدادیابی برگزار و فدراسیون بدمینتون نیز یک زن و مرد را به منظور شرکت در این کارگاه‌ها معرفی کرد.
وی به برگزاری مسابقات بدمینتون پسران و دختران اشاره کرد و افزود: پس از انتخاب نفرات منتخب و برتر این مسابقات از سوی کمیته استعدادیابی، آنها به وزارت ورزش و جوانان معرفی خواهند شد.
نصرتی، تصریح کرد: مسابقات بدمینتون استعدادهای برتر ورزشی کشور پسران از 6 آذر با حضور 28 استان در زنجان آغاز شده و به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت و رقابت های دختران نیز از 10 تا 14 آذر در استان البرز برگزار خواهد شد.
دبیر فدراسیون بدمینتون با بیان اینکه در این رقابتها ورزشکاران 12 تا 15 سال با یکدیگر رقابت خواهند کرد گفت: این رده سنی از سوی وزارت ورزش و جوانان، تعیین شده است و ناظر وزارتخانه نیز در محل مسابقات حضور دارد.
نصرتی با اشار ه به اینکه استقبال خوب و بالایی از سوی استان ها برای شرکت در این رقابت ها شده است افزود: این پیکارها به صورت تیمی، انفرادی و 2 نفره برگزار می شود که در پایان شاهد معرفی نفرات برتر این رقابت‌ها خواهیم بود.
6084/6085
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.