رضا پور آئین در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بازرسی‌های اخیر نشان می‌دهد که اصول و ضوابط بهداشتی به درستی از سوی مردم و کسبه دزفول رعایت نمی‌شود که عوارض و پیامد این بی‌توجهی، افزایش چشمگیر و نگران‌کننده آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان دزفول طی چند روز اخیر بوده است.

وی افزود: اگر نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت نشود چشم‌انداز رضایت بخشی نخواهیم داشت لذا لازم است مردم و کسبه رفتارهای بهداشتی خود را تشدید کنند و علاوه بر پرهیز از ایجاد تجمع، فاصله‌گذاری اجتماعی را نیز در هر شرایطی رعایت کنند.

رئیس مرکز بهداشت دزفول عنوان کرد: مردم و کسبه باید به این باور برسند که در کنار این ویروس باید به گونه‌ای رفتار داشته باشند که این مهمان ناخوانده کنترل شود در غیر این صورت شهرستان دزفول دچار بحران جبران‌ناپذیری خواهد شد.

پور آئین در خصوص ضیافت افطاری و برپایی مهمانی و نذری در ماه رمضان نیز هشدار داد: هرگونه نذری و پخت‌وپز باعث ایجاد تجمع خواهد شد لذا از نذری دهندگان تقاضا داریم که به دلیل شرایط کرونایی شیوه و روش نذری خود را از حالت حضوری تغییر دهند چرا که اگر بخواهند به شیوه فعلی ادامه دهند نه تنها کمکی به نیازمندان نخواهند کرد بلکه موجب ابتلای این قشر به کرونا و زجر و زحمت آنها خواهند شد.

وی در ادامه با بیان اینکه طرح غربالگری از طریق سامانه ۴۰۳۰ همچنان در دزفول ادامه دارد، گفت: متأسفانه بسیاری از مردم به دلیل استرس و نگرانی بدون ضرورت به مراکز ۱۶ ساعته در سطح شهر مراجعه می‌کنند که همین تجمع و ازدحام می‌تواند موجب انتشار آلودگی و بیماری شود.

رئیس مرکز بهداشت دزفول توضیح داد: فقط افرادی لازم است به مراکز ۱۶ ساعته به منظور نمونه‌گیری و بررسی وضعیت خود مراجعه کنند که مورد مثبت کرونا و یا فوتی ناشی از این ویروس در خانواده و یا اقوام درجه یک خود داشته باشند.

پور آئین ادامه داد: به جز این افراد، نیازی به حضور سایر افراد جامعه نیست لذا مردم از حضور و تجمع در مراکز ۱۶ ساعته خودداری کنند و اجازه دهند که نمونه‌گیری افراد دارای ضرورت به درستی انجام شود.

وی همچنین بیان کرد: اگر در اداره و سازمانی نیز یک یا چند نفر از پرسنل به کرونا مبتلا شده باشند کارکنان مراکز ۱۶ ساعته در اداره و یا سازمان مورد نظر حاضر می‌شوند و علاوه بر غربالگری کارکنان، آن دسته از کارکنانی که با همکار مبتلا به کرونا تماس نزدیک داشته باشند به مراکز ۱۶ ساعته ارجاع می‌شوند؛ بنابراین لازم نیست تمام افراد یک اداره یا سازمان به صورت خودجوش به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه و ازدحام خطرساز ایجاد کنند.

پور آئین ادامه داد: اگر در اداره یا سازمانی فردی به کرونا مبتلا شود تمام محیط آن سازمان توسط گروه‌های جهادی ضدعفونی و گندزدایی خواهد شد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با همراهی و همکاری مردم و اصناف گام‌های مؤثری در راستای کنترل بیماری کرونا در شهرستان دزفول برداشته شود.

به گزارش مهر، روند ابتلاء به کرونا در شهرستان دزفول طی روزهای اخیر به صورت چشمگیری افزایش یافته به گونه‌ای که طی ۲۴ ساعت اخیر تست کرونای ۴۱ نفر در این شهرستان مثبت اعلام شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.