به گزارش ایرنا حجتالاسلام علی ابراهیمی‌پور روز چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی در دفتر امام جمعه آبادان با بیان اینکه مردم این شهر انتظارات به حقی از مسوولان دارند، بیان کرد: چالش‌هایی همچون تلمبار شدن زباله‌ها، سرریز شدن فاضلاب در خیابان‌ها، شکستگی لوله‌های آب نارضایتی عمومی در آبادان ایجاد کرده است.

وی افزود:در این راستا علاوه بر ایجاد نارضایتی اجتماعی به دلیل نبود بهداشت بیماری های واگیردار به وجود می‌آید و این امر آرامش مردم را کاهش می‌دهد.

حجت الاسلام ابراهیمی‌پور در ادامه از تشکیل گروه در فضای مجازی در آبادان خبر داد و گفت: این گروه متشکل از مجموعه ای از خبرنگاران است که از نقطه نظرات آنها در خصوص فرهنگ عمومی استفاده می‌کنیم.

وی ادامه داد: یکی از طرح‌های که پلیس راهور موفق عمل کرد طرح همیار پلیس با مشارکت آموزش و پرورش بود که در مساله کاهش تخلفات رانندگی نقش به سزایی داشت.

امام جمعه آبادان اجرای طرح همراه پاکبان را از دیگر طرح‌های موثر در فرهنگ عمومی دانست و گفت: یکی از موضوعاتی که در سالم‌سازی شهر و افزایش روحیه همگانی مشارکت در طرح همیار پاکبان است.

حجت الاسلام ابراهیمی‌پور گفت:شهر آبادان از نظر نظافت و بهداشت جزو شهرهایی است که نمره منفی می گیرد. 

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان در این نشست گفت:برای حل مشکلات بخش اقتصادی می‌توان از ظرفیت بخش فرهنگ استفاده کرد. 

بیژن ربیعی افزود: در شورای فرهنگ عمومی به جای اینکه برنامه‌ریزی داشته باشیم سوژه محور هستیم ،به طور مثال تقویت فرهنگ و ترویج صرفه‌جویی در مصرف بنزین را می‌توان از مدیران شروع کرد که به جای استفاده از خودرو شخصی از دوچرخه برای آمد وشداستفاده کنند.

رییس اداره آموزش و پرورش آبادان نیز در این نشست اساس کار آموزش و پرورش را فرهنگی بیان کرد و گفت: در ترویج فرهنگی باید مهندسی فرهنگی را داشته باشیم لذا محور اول هر دستگاه اجرایی ارزیابی فرهنگی آن دستگاه است.

حبیب اله رمضانی با بیان اینکه در مهندسی فرهنگی ادارات آبادان ضعیف عمل شده افزود: باید برای هر کار بزرگی برنامه فرهنگی مشخص باشد لذا روند روتین مراسم ها انجام می شود ولی زیرساختها ضعیف است.

وی با بیان اینکه نگاه اول در این شهر نگاه فرهنگی نیست، گفت: اگر نگاه اول فرهنگی باشد هیچگونه دغدغه ای در این شهر نداشتیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.