اخبار مرتبط

مرتضی جاویدان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بخشنامه خرید محصولات و کالای تولید درون استان، مصوبه هیات وزیران است بیان کرد:  چند سال  است که این  بخشنامه در خوزستان اجرایی شده و این بخشنامه با وجود همه مزیت‌هایی آن، همچنان با چالش هایی رو به رو است.

وی با بیان اینکه بسیاری از دستگاه های اجرایی و صنایع همچنان از این بخشنامه تبعیت نمی‌کنند و تجهیزات مورد نیاز خود را از خارج از استان و یا کشور تامین می‌کنند گفت: قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدمات کشور و حمایت از کالای ایرانی از تاریخ ۱۵ خرداد ۹۸ توسط رییس جمهوری ابلاغ شدکه رعایت آن برای تمام دستگاه‌های اجرایی الزامی است.

جاویدان افزود: از اهداف اجرای این بخشنامه ضرورت خرید داخل توسط صاحبان صنایع و حمایت از تولید داخلی است.

وی ادامه داد:در مواردی نیز تولید برخی کالاهای مورد نیاز در خوزستان وجود ندارد که در این صورت باید شرایط تولید آن کالاها در استان فراهم، و جلوی خرید از واسطه‌گران گرفته شود.  

دبیر کارگروه حمایت از تولید داخل خوزستان با تاکید بر شناسایی ظرفیت‌های خالی درون خوزستان، گفت: اگر تجهیزات و کالاهای مورد نیاز صنایع و دستگاه‌های اجرایی درون استان تولید شود باعث ایجاد اشتغال و برگشت ارزش افزوده تولید به این استان می‌شود.

وی افزود:  دستگاه‌هایی که از تولیدات داخل خوزستان استفاده نمی‌کنند باید دلایل استفاده نکردن آن را بیان کنند تا پیگیری شود.

سال ۹۲ دولت بخشنامه‌ای مبنی بر حمایت و خرید از تولیدات داخلی را ارایه داد که در فروردین سال ۹۳ استاندار وقت خوزستان نیز با ارسال بخشنامه‌ای به تمامی دستگاه‌های اجرایی  و صنایع استان بر استفاده از تولیدات داخلی استان تاکید کرد.

براساس این بخشنامه صاحبان صنایع و دستگاه‌های اجرایی باید تجهیزات و قطعات مورد نیاز خود را از تولید کنندگان درون استان خریداری کنند تا از تولیدکنندگان حمایت شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.