به گزارش ایرنا رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در نشست مجمع عالی بسیج ناحیه دزفول در محل این دانشگاه گفت: این نشست با هدف تشکیل اتاق فکر اعضای هیات علمی دانشگاه های دزفول و بسیج تشکیل شده تا این اعضا نیز بتوانند به مسائل مختلف ورود کنند.

محمدرضا عصاری با بیان اینکه دانشگاه نمی تواند در مقابل وقایع جامعه بی تفاوت باشد، افزود: امیدواریم جامعه اثر وجودی دانشگاه ها و اعضای هیات علمی را با رفع مشکلات احساس کند.

جانشین ناحیه مقاومت بسیج دزفول نیز در این نشست گفت: مجموعه سپاه از چند سال پیش هیات اندیشه ورزی یا اتاق فکر را تدارک دیده تا از این طریق به رفع مشکلات جامعه کمک کند.
سرهنگ غلامحسین پرهیزگار بر ضرورت تشکیل اتاق فکر یا هیات اندیشه ورز تاکید کرد و افزود: بیش از یکهزار و ۸۰۰ اتاق فکر در آمریکا وجود دارد که با انجمن های تخصصی فعالیت می کنند ولی در ایران حدود ۱۵ اندیشکده یا انجمن تخصصی وجود دارد.
وی گفت: حدود هفت اتاق فکر با هفت کارگروه از جمله کارگروه دفاعی، فرهنگی، زنان و سلامت از حدود ۶ سال قبل به دبیری سپاه تشکیل شده و نخبگان برای ارائه راهکار در حوزه های مختلف در این کارگروه ها حاضر شده اند.  
سرهنگ پرهیزگار افزود: تغییراتی در شیوه اجرا و نظام نامه این برنامه با تغییر فرمانده بسیج اجرا شد که قرار است از ظرفیت های موجود در حوزه های تخصصی نیز استفاده شود.
وی اظهار داشت: جای کار زیادی برای ارتباط دانشگاه و صنعت و اجرای برنامه های فرهنگی و علمی وجود دارد ولی برای رفع مشکلات باید طرح های زمان دار تعریف شود.
۷۲۷۸/۳۰۲۲

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.