به گزارش ایرنا اقامه نماز ظهر عاشورا از جلوه های بی نظیر این روز بود که امام حسین(ع) در دشت کربلا و میان هیاهوی جنگی نابرابر اقامه نماز اول وقت را بر هر چیز مقدم دانست و زیر بارش خصمانه تیرهای جفا، نماز ظهر عاشورا را اقامه کرد.

ارادتمندان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت نیز امروز با تاسی به سرور و سالار شهیدان، امام حسین (ع) نماز ظهر عاشورا را اقامه کردند.

تمامی مردم از جمله دسته ها و هیات های عزاداری در جای جای خوزستان، نماز ظهر را در مساجد، اماکن متبرکه و میادین و فضاهای باز به صورت جماعت اقامه کردند.

بعد از برپایی نماز، زیارت عاشورا قرائت و در برخی نقاط پس از اقامه نماز ظهر عاشورا ندای یا حسین (ع) طنین انداز شد.

امروز هزاران هیات عزاداری، دسته های سینه زنی و زنجیر زنی به خیابان ها آمده و با برپایی آئین های با شکوه به یاد مصائب حضرت امام حسین (ع) عزاداری کردند.

مراسم و آئین های عزاداری روز عاشورا عصر امروز نیز در همه نقاط استان خوزستان برگزار می شود و سوگواران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و شهدای دشت کربلا شامگاه عاشورا مراسم شام غریبان را در اماکن مذهبی و تکایا برگزار می کنند.

امام حسین(ع) و یاران با وفایش روز دهم محرم (عاشورا) در حالی که بیش از ۷۲ تن نبودند با دلاورمردی و رشادت با عزت و آزادگی با دشمنان دین اسلام جنگیدند و به شهادت رسیدند.
مرقد مطهر این امام معصوم و حضرت عباس (ع) و یارانش در شهر کربلای عراق واقع است.
۷۱۶۴/۶۰۶۸

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.