به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان ، محمد تقی زاده بیان کرد: مرحله نخست رقابت های جهانی نقاشی سال 2019 توسط سازمان بهداشت جهانی و با حضور هفت هزار و 900 اثر نقاشی از مدارس سراسر کشور برگزار شد، در پایان نیز بیش از 900 اثر انتخاب و برای داوری نهایی به دفتر مدیترانه شرقی این سازمان در مصر ارسال شد.
وی گفت: پس از داوری نهایی آثار نقاشی دریافتی از سراسر جهان 13 اثر از کشور جمهوری اسلامی ایران در میان آثار برتر قرار گرفتند.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان افزود: در گروه سنی 10 و 11 سال 'باران دیده بان' از شهرستان دزفول موفق به کسب عنوان دوم این مسابقات جهانی شد و در گروه سنی 14 و 15 سال 'هلن کلانتر هرمزی' از ناحیه یک اهواز موفق به کسب رتبه دوم شد.
تقی زاده گفت: مسابقه نقاشی روز جهانی بهداشت سال 2019 با موضوع 'مراقبت بهداشتی اولیه برای پوشش همگانی سلامت' با شرکت آثاری از 22 کشور منطقه مدیترانه شرقی بود که در نهایت کشور ایران بالاترین جایگاه این مسابقات را از آن خود کرد.
وی ادامه داد: برگزاری اینگونه رقابت ها می تواند نقش مهمی در ارتقای آگاهی دانش آموزان نسبت به موضوعات سلامت و تندرسی باشد.
7158/ 6037
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.