اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا امیر دریادار حبیب الله سیاری عصر شنبه در آیین گشایش نمایشگاه راهیان نور ارتش در منطقه آب تیمور خوزستان اظهار داشت:دشمن با اتکا به توانمندی خود در عرصه فرهنگی به دنبال جنگ نرم علیه نظام اسلامی است اما جوانان این مرز و بوم با بصیرت مقابل دشمن ایستاده‌اند.
وی با اشاره به اقدامات تروریستی دشمن در کشورهای مختلف افزود:دشمن در بسیاری از کشورها تروریست پرورش داد اما به همت جوانان این مرز و بوم نتوانست خدشه ای به امنیت کشور وارد کند .
معاون هماهنگ کننده ارتش همچنین هدف از برپایی نمایشگاه های راهیان نور در مناطق عملیاتی دفاع مقدس آشنایی نسل فعلی جامعه با ارزش های دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: جوانان کشور باید بدانند که خوزستان در دوران دفاع مقدس شاهد چه ایثارگری هایی بوده و این استان چه تعداد شهید تقدیم کشور و انقلاب کرده است .
وی گفت: هرچند هیچگاه نمی توانیم تمامی رشادت های این مردان بزرگ را به تصویر بکشیم اما برپایی چنین نمایشگاه هایی می‌تواند انعکاس دهنده این ایثارگری ها باشد.
امیردریادار سیاری ادامه داد: نسل جدید باید بداند که در آن دوران مردمان خوزستان چگونه ایثار کردند تا انقلاب بماند و این رشادت ها در تاریخ ماندگار شود .‌
وی تصریح کرد:دشمن در اوایل انقلاب گمان می کرد ایران آمادگی دفاع از خود را ندارد اما هنگامیکه به کشور ایران حمله کرد با ملتی روبرو شد که با ایمان به خدا با اقتدار در مقابل آنان ایستاد.
وی بیان کرد : کشورهای همسایه ایران میلیاردها دلار به دشمن بعثی کمک کردند تا بتوانند ما را شکست دهند اما با استقامت مردم ایران کاری از پیش نبردند .
معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: در آن دوران اتحاد قومیت ها ایران را سرافراز کرد و اکنون نیز با این اتحاد کشور از امنیت پایدار برخوردار است.
در آستانه نوروز و آغاز سفر راهیان نور به استان خوزستان نمایشگاه راهیان نور ارتش در آب تیمور در 25 کیلومتری غرب شهر اهواز در جاده اهواز - خرمشهر برپا شد. 
7152/6068
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.