به گزارش ایرنا هفته هجدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور در حالی برگزار می شود که تیم های فولاد خوزستان و نفت آبادان در خانه و تیم های استقلال خوزستان و نفت مسجدسلیمان بیرون از خانه برابر رقبای خود به میدان می روند تا با کسب نتایج ایده آل جایگاه مناسب تری در جدول رده بندی برای خود دست و پا کنند.

** پرسپولیس – استقلال خوزستان
استقلال خوزستان که هم اکنون با کسب 2 برد، 6 تساوی و 9 باخت در مکان شانزدهم رده بندی قرار دارد در این هفته به مصاف تیم پرسپولیس می رود که با 34 امتیاز در رده دوم جدول رده بندی جای گرفته است؛ این دیدار برای هر 2 تیم اهمیت زیادی دارد چرا که می توانند با امتیاز گرفتن از این دیدار جایگاه خود را بهبود دهند.
تیم پرسپولیس هفته گذشته مقابل حریف خود تیم فولاد نخستین شکست خود را در لیگ تجربه کرد؛ این موضوع باعث می شود که پرسپولیس با انگیزه بالایی مقابل استقلال خوزستان صف آرایی کند.
زنگ خطر سقوط به لیگ یک برای تیم استقلال خوزستان به صدا درآمده و شاگردان کریم بوستانی اگر به دنبال بقا در لیگ هستند باید از هر بازی امتیاز کسب کنند هر چند که امتیاز گرفتن از پرسپولیس آن هم در ورزشگاه آزادی کار دشواری است.
استقلال خوزستان به دلیل پرداخت نشدن بدهی دیوید ساکونی بازیکن سابق خود، چندی پیش از سوی فیفا جریمه شد و 6 امتیاز از این تیم جنوبی کسر شد این در حالی است که این بدهی هنوز پرداخت نشده و این موضوع می تواند این تیم را وارد بحرانی به مراتب دشوارتر از وضعیت کنونی کند.

** نفت آبادان – پدیده
تیم فوتبال صنعت نفت آبادان هفته گذشته در یک دیدار بیرون از خانه برابر تیم ماشین سازی تن به شکست داد تا از 2 بازی انجام شده در نیم فصل دوم تنها یک امتیاز کسب کرده باشد که این موضوع نارضایتی هواداران متعصب آبادانی را به دنبال داشت.
تیم نفت آبادان در هفته هجدهم رقابت ها میهمان تیم پدیده است که هفته گذشته برد شیرینی مقابل استقلال خوزستان کسب کرد؛ تیم پدیده با هدایت یحیی گل محمدی به نوعی پدیده لیگ محسوب می شود و اکنون با کسب 34 امتیاز در مکان سوم رده بندی قرار دارد.
صنعت نفت آبادان پس از گذشت 17 هفته از رقابت ها، 11 مساوی، چهار باخت و 2 برد به دست آورده اند و در مکان یازدهم رده بندی قرار دارند. نفت آبادان در این فصل علاوه بر اینکه بیشترین تساوی را در بین تیم های لیگ کسب کرده است، امتیازات بسیاری را در بازی های خانگی از دست داده است. نفتی ها در صورت پیروزی در این دیدار می توانند 2 پله در جدول صعود کنند.

** فولاد خوزستان – نفت مسجدسلیمان
تیم های فولاد خوزستان و نفت مسجدسلیمان در چارچوب رقابت های هفته سوم از نیم فصل دوم به مصاف یکدیگر می روند که پیروزی فولادی ها در این دیدار آنها را به کسب سهمیه آسیایی نزدیک تر می کند.
هم اکنون تیم فولاد با 22 امتیاز و تیم نفت مسجدسلیمان با 16 امتیاز به ترتیب در رده های ششم و سیزدهم رده بندی هستند و نبرد شاگردان علیرضا مرزبان در این دیدار به نوعی 6 امتیاز محسوب می شود چرا که با پیروزی مقابل فولاد می توانند تا جایگاه نهم جدول بالا روند.
تیم فولاد خوزستان پس از حضور افشین قطبی از سه بازی گذشته خود هفت امتیاز کسب کرده و جایگاه خود را در جدول رده بندی ارتقا داد؛ حال باید دید قطبی پس از پیروزی مقابل پرسپولیس می تواند دومین برد خانگی را با فولاد کسب کند.
نفت مسجدسلیمان که نیم فصل دوم رقابت ها را به خوبی شروع نکرد و از 2 بازی گذشته خود تنها یک امتیاز کسب کرده رو در روی فولادی قرار می گیرد که سرشار از انگیزه و روحیه است و در اهواز کار سختی خواهد داشت. مصاف تیم های فولاد و نفت مسجدسلیمان در شرایطی برگزار می شود که بازی رفت 2 تیم در مسجدسلیمان با تساوی بدون گل به پایان رسید.
در تعطیلات زمستانی محمد پاپی، محمد شادکام، مهرداد طهماسبی و هیثم هاشمی زاده به تیم نفت مسجدسلیمان اضافه شدند این در حالی است که میلاد فراهانی، پیمان میری و محمود قائدرحمت از جمع بازیکنان این تیم جدا شدند.
به گزارش ایرنا تا پایان لیگ هجدهم، 13 هفته باقی مانده و نمایندگان خوزستان می توانند با نتیجه گیری مناسب و برطرف کردن مشکلات تیم و جلب رضایت خاطر هوادارانشان به آینده راه امیدوار باشند.
دیدار نمایندگاه خوزستان در هفته هجدهم لیگ برتر به شرح ذیل است:
پنجشنبه 25 بهمن:
پرسپولیس – استقلال خوزستان(ساعت 16 ورزشگاه آزادی)
نفت آبادان - پدیده ( ساعت 17:30 ورزشگاه تختی آبادان)
یکشنبه 28 بهمن :
فولاد خوزستان - نفت مسجدسلیمان (ساعت: 16 ورزشگاه غدیر اهواز)
9879/ 6037
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.