مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: یکی از معضلاتی که در این زمان استان با آن دست و پنجه نرم می کند، مقطعی نگاه کردن به مشکلات است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، کیامرث حاجی زاده در کارگروه مقابله با گرد و غبار که در محل استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: بحران ریزگردها حدود ۱۵ سال است که استان را درگیر خود کرده است، در این زمینه نیازمند یک فعالیت کارشناسی شده هستیم. یکی از معضلاتی که در این ز مان استان با آن دست و پنجه نرم می کند، مقطعی نگاه کردن به مشکلات است.

وی افزود: متاسفانه هر گاه اوضاع در استان آرام است، هیچ مسئولی به فردا و مشکلات احتمالی که در آینده ممکن است رخ دهد توجهی نمی کند. به عنوان مثال در مسئله سیل در صورتی که سیل بندها در سال های قبل ترمیم می شد و یا سایر فعالیت های پیشگیرانه انجام می گرفت، در این زمان چنین خسارتی به استان وارد نمی شد.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان تصریح کرد: در این زمان که دولت با بی پولی دست و پنجه نرم می کند، اعتبارات بسیار خوبی در زمینه ریزگردها به استان تعلق گرفته است. دستگاه های مربوطه باید در هر قدمی که در این خصوص برمی دارند از این اعتبار صیانت کنند.

حاجی زاده اظهار کرد: مدیران استانی تلاش کنند تا از تجهیزات و امکانات داخل استان بهره ببرند و کلیه فعالیت های خود را معطوف دریافت بودجه از مرکز نکنند. مدیران تلاش کنند خلاهای اعتباری دستگاه های خود را پر کنند. در صورتی که مدیران منتظر بودجه های کشوری بمانند مسئله ریزگردها هیچ گاه حل نمی شود.

وی گفت: باید در این زمان که وضعیت آب در استان تقریبا مناسب است، فعالیت نهال کاری را در راستای مقابله با ریزگردها افزایش دهیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.