دکتر هادی رضایی روز دوشنبه با بیان اینکه در نشست های هماهنگی با واحدهای تابعه درخواست‌ها دسته بندی و مکاتبات لازم انجام شد، ابراز امیدواری کرد: پس از تامین اعتبارات، اقدامات لازم برای ساماندهی نامه‌های مردمی انجام می گیرد.

وی با اشاره به تحریم های اقتصادی و دارویی افزود: برنامه رصد کمبود دارو و تجهیزات پزشکی با همکاری معاونت غذا و دارو، درمان و بیمارستان ها در دست اجرا است.

وی اضافه کرد: اطلاعات کمبود دارو و ملزومات در خراسان شمالی تهیه و به‌صورت هفتگی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام می شود.

سرپرست اداره بازرسی دانشگاه علوم پزشکی اجرای برنامه بازرسی موردی، ادواری و فوق العاده از عملکرد واحدهای تابعه را از اقدامات این اداره در ۶ ماه نخست امسال عنوان کرد و افزود: این بازدیدها شامل نظارت بر عملکرد با رویکرد اصلاح فرآیند، حسن اجرای امور، قوانین و مقررات، حقوق شهروندی، برنامه‌های بسیج سلامت نوروزی، پدافند غیر عامل، رصد کمبود دارو و ملزومات و غیره با ۵۶ مورد بازدید می شود.

رضایی گفت: در اجرای نظام جامع پاسخگویی به شکایات و انتظارات مراجعین، فرم های ثبت اطلاعات شکایات برای بیمارستان ها و اداره بازرسی با قابلیت ارائه آمارهای متنوع به منظور تهیه گزارش تحلیلی از شکوائیه های واصله و ارائه بازخورد به واحدها طراحی شد.

وی گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری، تعداد ۸۸ شکایت به اداره بازرسی دانشگاه واصل شده است که رسیدگی های لازم در مورد آن ها انجام و یا در دست پیگیری است.

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی خراسان شمالی ۱۲ بیمارستان با یکهزار و ۴۵۵ تخت را زیر پوشش دارد.  

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.