این طرح ها شامل افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت روستایی دوین و شهر زیارت و کلنگ زنی پایگاه سلامت شهری و اورژانس جوادالائمه و پایگاه سلامت شهری سعدی بود که مجموع زیربنای طرح های بهره برداری شده، سه هزار و ۱۰۰ متر مربع است که ۳۵ میلیارد ریال هزینه در برداشته است.

دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور در آیین کلنگ زنی پایگاه سلامت شهری سعدی گفت: امید می رود عملیات ساخت ۲ طرحی که کلنگ زنی شد تا پایان سال به اتمام برسد.

دکتر حسینعلی شهریاری اظهار داشت: همچنین از مدیرعامل مجمع خیرین سلامت خراسان شمالی انتظار می رود منابعی که وعده شده به موقع پرداخت شود.

وی افزود: اگر عملیات ساخت طرح ها طولانی شود امید در جامعه کم رنگ می شود و به همین دلیل باید کاری کرد که طرح ها در کوتاه ترین زمان بهره‌برداری شود.

وی با اشاره به وجود تمام امکانات در مرکز جامع خدمات سلامت و نبود دندانپزشک گفت:  بهتر است در سطح مراکز سلامت روستاها از بخش خصوصی برای دندانپزشک کمک گرفت زیراکه به ازای هر ۱۵ هزار نفر جمعیت، یک پزشک در این رشته لازم است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی خراسان شمالی هم گفت: بیش از ۴ سال است که پی گیر ساخت ۲ پایگاه سلامت در این شهرستان بودیم که به دلیل نبود زمین این کار به تاخیر افتاد.

سید احمد هاشمی اظهار داشت: سعی بر این است از کمک های خیرین برای اجرای چنین طرح ها استفاده زیادی شود.

به گزارش ایرنا مرکز جامع خدمات سلامت روستایی شیروان شامل بخش های پزشک، داروخانه، آزمایشگاه، تزریقات و پانسمان، روانشناس و مامایی است.

هم اینک این شهرستان، ۱۹ مرکز خدمات جامع سلامت و ۸۰ خانه بهداشت دارد.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.