مدیرکل انتقال خون خراسان شمالی روز چهارشنبه با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: ۲۱۱ نفر از خون دهندگان مزبور برای نخستین بار خون اهدا می کردند و ۵۰ اهداکننده نیز زنان بودند.

حسین زارع با اشاره به رشد ۵۴ درصدی اهدا کنندگان بار اولی محرم امسال نسبت به پارسال، افزود: همچنین شمار مراجعه کنندگان برای اهدای خون نیز ۳۲.۴ درصد رشد داشته است که امسال ۳۰.۸۴ درصد در اهدای خون، ۳۵.۱۳ درصد در اهدای خون توسط زنان و ۲۶.۲۴ درصد در اهدای مستمر خون نسبت به پارسال افزایش داشته ایم.

وی با اشاره به تکمیل ذخایر خون استان، گفت: شهروندان باید در تمام ایام به یاد بیماران نیازمند خون باشند و از هم استانی ها درخواست داریم که در روزهای پایان تابستان نیز همچون گذشته یاری رسان بیماران باشند.

زارع اظهار داشت: از روز تاسوعای حسینی، طبق روال هرساله، واحد نذر خون در محل پایگاه انتقال خون بجنورد مستقر شده و اهدا کنندگان می توانند با تصمیم آگاهانه و مناسب در این طرح شرکت کرده و این مرکز را در مدیریت ذخایر خون‌گیری یاری رسانده و از انباشت اهدای خون در یک مقطع مشخص جلوگیری کنند.

به گزارش ایرنا شاخص اهدای خون در خراسان شمالی ۷۰ درصد، میزان شاخص اهدای خون بانوان پنج درصد، شاخص اهدای خون مستمر ۷۲ درصد و شاخص جذب اهدا کنندگان ۱۵.۷ درصد است.

پارسال ۲۴ هزار و ۷۹۶ داوطلب اهدای خون به مراکز ثابت و سیار خون‌گیری خراسان شمالی مراجعه کرده و ۱۷ هزار و ۱۱۲ نفر آنان موفق به اهدای خون شده بودند.
خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۹۶ درصد نیاز خونی آن در داخل استان تامین می‌شود.

۳۰۰۷/۵۱۳۲

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.