اخبار مرتبط

حامد قربانی روز پنج شنبه در جلسه هماهنگی دستگاههای اجرایی حمایتی و خیران برای حمایت از اقشار آسیب پذیر در شرایط شیوع بیماری کرونا در گناباد افزود: از این میزان هزار و ۸۷۰ سبد کالا توسط مراکز و موسسات خیریه و نیکوکاری تحت پوشش ادارات بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) و هزار و ۵۰ سبد کالا توسط این ادارات به افراد تحت پوشش داده شد.

وی ادامه داد: اقشار آسیب پذیر در شرایط شیوع بیماری کرونا با مشکلات معیشتی دست به گریبان و نیازمند کمک خیّران هستند و مردم نوع دوست که همواره به فکر محرومان و مستمندان بودند در این شرایط بیشتر آنها را مورد توجه قرار دهند.

فرماندار گناباد گفت: کارگران ساختمانی که در این شرایط به دلیل تعطیلی فعالیتهای ساخت و ساز با مشکلات اقتصادی دست به گریبان هستند باید مورد توجه نهادهای حمایتی و ادارات قرار بگیرند.

قربانی افزود: باید طی چهار روز آینده با ایجاد بانک اطلاعات و هماهنگی بیشتر بین این بخشها همه خانوارهای آسیب پذیر تحت پوشش قرار بگیرند و فردی از قلم نیفتد و این کمکها بر اساس اولویت از نظر میزان آسیب پذیری و از کار افتادگی و ایتام تحت پوشش توزیع شود.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گناباد هم به خبرنگار ایرنا گفت: علاوه بر توزیع بسته های حمایتی توسط این اداره و مراکز نیکوکاری وابسته به آن، چهار هزار بسته شیر و هزار  و ۲۰۰ کیلوگرم گوشت توسط خیران و کانون خادم یاری آستان قدس رضوی طی یک ماه گذشته بین افراد تحت پوشش توزیع شد.

هادی آریان نژاد گفت: با هدف تامین بسته های سلامت و معیشت برای نیازمندان و اقشار آسیب پذیر در شرایط شیوع بیماری کرونا پویش مردمی نذر سلامت در گناباد اجرا می شود و کارت بانکی به شماره ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۳۹۹۵ و کد دستوری #۰۵۱۱۵*۸۸۷۷* برای دریافت کمکهای مردمی در نظر گرفته شده است.

رییس اداره بهزیستی گناباد هم گفت: با حمایتهای خیّران افزون بر ۱۰۰ میلیون ریال ماسک و وسایل ضد عفونی کننده برای پیشگیری از بیماری کرونا تهیه و بین محرومان و افراد تحت پوشش بهزیستی در این شهرستان توزیع شد.

علی آراسته افزود: به هر یک از  افراد تحت پوشش و سالمندان در هفت مرکز شبانه روزی سالمندان و معلولان بین سه تا پنج میلیون ریال کمک مالی از ابتدای شیوع بیماری کرونا داده شد.

هفت هزار و ۹۱۰ نفر در قالب چهار هزار و ۱۷۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) گناباد قرار دارند و ۴۳ دانشجو و طلبه و ۳۵۷ دانش آموز و ۱۲۰ یتیم و ۲۵۰ فرزند محسنین نیز تحت پوشش این نهاد در گناباد هستند.

پنج هزار و ۵۰۰ مددجو نیز زیرپوشش خدمات بهزیستی گناباد قرار دارند و ۱۴ مرکز خیریه برای جلب مشارکتهای مردمی تحت نظارت این اداره فعالیت می کنند.

شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

انتهای پیام

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.