مدیر آرامگاه شهید مدرس در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: آیت‌الله سید حسن مدرس، به عنوان فقیهی مجاهد و عالمی پرهیزکار از چهره‌های درخشان تاریخ تشیع به شمار می‌رود.

محمد یعقوبی افزود: زندگی، اخلاق، رفتار، اندیشه‌ها و راهکارهای سیاسی و اجتماعی شهید آیت الله سید حسن مدرس برای مشتاقان حق و حقیقت، الگوی بسیار مناسبی است.

وی ادامه داد: اگرچه شهید مدرس پس از ۹ سال تبعید در خواف، در مهرماه ۱۳۱۶ به کاشمر منتقل شد و در شب دهم آذرماه همان سال برابر با ۲۷ رمضان ۱۳۵۷ توسط عمال رضاخان به شهادت رسید و بدن او شبانه و به ‌دور از چشم مردم کاشمر دفن شد اما امروز آرامگاه این شهید، زیارتگاه مردم و یک قطب فرهنگی در منطقه شده است.

مدیر آرامگاه شهید مدرس گفت: سالیانه برنامه‌های مختلف فرهنگی در حوزه قرآن و معارف اسلامی، نماز و دعا، تبلیغات و انتشارات مذهبی، فرهنگی و هنری و تکریم زائر در زیارتگاه شهید مدرس برگزار می‎شود.

یعقوبی افزود: زیارتگاه شهید مدرس از جمله اماکن مذهبی و سیاحتی شهرستان است که مراجعه‌کنندگان به شهرستان با حضور در این مجموعه ضمن زیارت مرقد شهید مدرس از سایر بخش‌های این مجتمع بازدید می‌کنند.

وی ادامه داد: با اقدامات ارزنده و قابل توجهی که در این مجموعه انجام شده هم اکنون این مجموعه به لحاظ گردشگری و زائرپذیر بودن از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است به طوری که سالیانه افزون بر دو میلیون زائر از آرامگاه شهید مدرس بازدید می‌کنند.

در این مراسم که در فضایی معنوی با مداحی مداحان اهل بیت(ع) برگزار شد شرکت‌کنندگان پس از جمع‌آوری نذورات داخل ضریح، آرامگاه شهید مدرس را غبارروبی کرده و با گلاب ناب شست و شو دادند.

کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.