اخبار مرتبط

جعفر مروارید روز دوشنبه در نشستی با پیشکسوتان و نمایندگان اصحاب فرهنگ و هنر خراسان رضوی در مشهد پیرامون تبیین بیانیه گام دوم انقلاب افزود: این بیانیه راهبردی برای جوانان نوشته شده لذا نباید ساختارهای کنونی مانع از فهم ما از این سند شود زیرا سندی فراساختار است.
وی ادامه داد: بیشتر اوقات ساختار مانع از فهم یک مطلب، ایجاد گفت و گو و دیالوگ می شود و یک جریان سیال را به یک جریان یکطرفه تبدیل می کند. بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی یا سند گام دوم انقلاب با خردمندی کامل، عمومی و فراساختاری نوشته شده و جدا از اینکه مولف سند رهبری هستند، حکیم جامع الشرایطی آن را نوشته که اصالت متن را قابل تامل می نماید.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب تعریف مجددی از جمهوری اسلامی بنا به ارزشها، اصول و گشودگی تحولات دارد. در عین حال آماده پذیرش آسیبها است و می تواند نسبت به تحولات اجتماعی و تغییرات زمانی و مکانی پاسخگویی کارآمد و به روز داشته باشد.
وی افزود: کارآمدی این سند، مقلد غرب و شرق با محیط چپ و راست نیست بلکه این کارآمدی مبتنی بر آگاهی ایرانی اسلامی و میراثی در دست مجتهدان شیعه و رهبران جمهوری اسلامی است. در واقع این سند بیان دغدغه های نخبگان در قالب یک بیانیه است که نیاز به سه مرحله شامل ترویج به معنای بیان، تبیین به معنای اقناع و گفتمانسازی به معنای دیالوگ و گفت و گو دارد.
مروارید ادامه داد: در بحث گفتمان سازی می بایست نسبت بیانیه گام دوم انقلاب با سندهای دیگر نظام از جمله سند سبک زندگی اسلامی، سند چشم انداز توسعه، قانون اساسی و بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به جوانان غربی تبیین شود.
وی گفت: در این نشست نمایندگان حوزه فرهنگ و هنر در حوزه های چاپ و نشر، شعر و ادبیات، موسسات فرهنگی، آگهی و تبلیغات، کودک و انیمیشن، حوزه قرآنی، رسانه و خبرگزاریها حضور یافتند و دیدگاه و دغدغه های خود را در خصوص سند گام دوم انقلاب مبتنی بر نوع تاثیر آن بر حوزه کاریشان بیان کردند.
وی افزود: این نشست فتح البابی برای جلسات بعدی به منظور ارائه راهکارها برای تحقق سه مرحله ای گام دوم انقلاب شامل ترویج، تبیین و گفتمان سازی است.
7489/1858
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.