سردار حسین اشتری چهارشنبه شب در جمع نیروهای مرزبانی هنگ مرزی سرخس افزود: دوره جدید پیشرفت در کشور آغاز شده است، چهل سالگی دوران تجربه و پختگی است.
وی اظهار داشت: در کشور مشکلات اقتصادی وجود دارد که باید توسط مسئولان از روی دوش مردم برداشته شود، دشمن بداند که با عملیات روانی کار به جایی نخواهد برد.
وی با اشاره به قدرت دفاعی موشکی و علمی کشور گفت: داشتن انسجام، همدلی و روحیه برادری به خصوص در میان مرزبانان برای جلوگیری از بروز مشکلات ضروری است و رفع مشکلات معیشت کارکنان به ویژه مرزبانان، یکی از دغدغه های ماست.
فرمانده ناجا افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان تصور می کردند انقلاب به چهل سالگی نمی رسد اما همگان عظمت و شکوه انقلاب اسلامی را در 22 بهمن امسال دیدند ، دشمن هر چه بیشتر تهدید کرد، مردم پرشور تر از گذشته در این جشن بزرگ ملی شرکت کردند.

* ضرورت حرفه گرایی در ناجا
سردار اشتری ادامه داد: ناجا باید از نظر تجهیزات، آموزش و مبانی دینی حرفه گرا شده و به آن توجه ویژه داشته باشد.
وی گفت: براساس آخرین نظرسنجی ها ناجا در بین 32 دستگاه مسئول، جایگاه دوم تا چهارم را از نظر اعتماد مردمی کسب کرده است.
وی با بیان اینکه تجهیزات ناجا به نسبت خوب است اما کامل نیست، افزود: توقع نیروی انتظامی از دولت و دولتمردان، حمایت از مرزبانان است که به همین منظور برای مراقبت های بیشتر درخواست هایی از مجلس و دولت انجام شده است.
سردار اشتری اظهار داشت: نسبت به 10 سال گذشته پیشرفت هایی به دست آورده ایم اما مطلوب نیست، توقع ما از مسئولان این است که علاوه بر افزایش اعتبارات ناجا، انسداد مرزها نیز جزو برنامه های آنان باشد.
وی، پاسداری از ارزش های اسلامی و حریم مرزها را یکی از وظایف نیروی انتظامی نسبت به انقلاب، شهدا و مقام معظم رهبری دانست و گفت: مرزبانان باید دارای روحیه انقلابی باشند و از نظر افکار دینی و اعتقادی تقویت شوند تا به پلیسی در تراز انقلاب اسلامی برسیم چرا که نیروی انتظامی، نیروی انقلابی است.
خراسان رضوی حدود یک دهم از طول مرزهای ایران شامل 530 کیلومتر مرز مشترک با جمهوری ترکمنستان و 302 کیلومتر مرز با افغانستان را داراست.
7505/ 6053
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.