حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز پنجشنبه در دیدار خادمان مسجد مقدس جمکران ضمن تبریک سالروز شروع امامت و ولایت حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) اظهار داشت: اینکه هر سال موضوع ظهور حضرت مهدی (عج) بین‌المللی‌تر می‌شود، حضور مردم در مراسم را بیشتر شاهد هستیم و زمینه‌ها مساعدتر می‌شود، ما را امیدوار کرده است.

وی گفت: ما همواره باید استغفار کنیم که چرا شایستگی لازم برای ظهور آن حضرت و اجرای عدالت را انجام نمی‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه دلیل عقل و نقل این است که خداوند مضایقه‌ای در حکومت عدل آن حضرت ندارد پس مشکل در جای دیگری است افزود: قطعا آن ولی الله الاعظم نیز در این مورد مانع یا نقصی ندارد که به کمال برسد چون انسان کامل است و آمادگی و اقتضای صد درصد در وجود آن حضرت برای اجرای عدالت وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه تحقق هر چیزی نیازمند دو شرط یکی مقتضی و دیگری رفع مانع است گفت: امروز مقتضی وجود دارد زیرا هم لطف پروردگار و هم آمادگی کامل و جامع حضرت مهدی (عج) برای اجرای عدالت وجود دارد اما موانعی بر سر راه است که باید برداشته شود.

وی تصریح کرد: متکلمین بعد از مطالعه همه اسناد عقلی و نقلی در سه جمله مبحث ظهور را خلاصه کرده‌اند و آن ”وجوده لطف، و تصرّفه لطف آخر و عدمه منّا” یعنی وجود امام در میان مردم نعمت و رحمت بزرگی است و تصرف امام در امورات مردم نعمتی دیگر است و «وعدمه منّا» یعنی عدم تصرف یا ظهور امام در پرده بودن آن هم از طرف و ناحیه مردم می باشد”. لذا مشکل مال ما است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی ادامه داد: این ما بودیم که امام علی (علیه السلام)، امام حسن مجتبی (علیه السلام) و دیگر ائمه اطهار را تنها گذاشتیم تا این شایستگی از ما برداشته و مُهر غیبت زده شد و تا ما آن آمادگی را پیدا نکنیم ظهور محقق نخواهد شد.

وی گفت: اگرچه انگیزه‌هایی برای ظهور حضرت مهدی (عج) وجود دارد اما باید دانست که آیا تا پایان کار ادامه دارد یا خیر؟ خداوند عالم سر و الخفیات و معصومین نیز باطن افراد را می‌دانند که هر کسی تا کجا همراه با امام معصوم خواهد ماند.

امام جمعه بیرجند گفت: افراد باید حاجاتشان این باشد که حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) چه می‌خواهند و چه انتظاری از آنها دارند و اگرچه مردم ما، مردم خوبی هستند که هم عاشق و هم مشتاق به ظهور هستند و دعا می‌کنند اما اینکه تا هدف نهایی چقدر می‌ایستند در حدی که آن حضرت برای اصلاح جهان به آن نیاز دارند، یک مقدار تردید است.

وی اضافه کرد: امیدواریم در این زمان که یک زمان ویژه‌ای است و انگیزه‌ها زیاد شده و عدالت خواهی رشد کرده است و دردهای آخرالزمانی را مسلمان و غیرمسلمان حس می‌کنند که بهترین نشانه‌ آن، حضور میلیون‌ها انسان از سراسر جهان در اربعین حسینی است، خداوند متعال ظهور حضرت صاحب الزمان را برساند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: اگرچه ما مقصر هستیم اما قرائن و روایات، ما را به طمع می‌اندازد که حد نصاب فرا می‌رسد و این جریانات به ظهور حضرت مهدی صاحب الزمان متصل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ما در این ظلم‌هایی که در جهان انجام می‌شود شریک هستیم به دلیل آنکه در آن حدی که لازم بوده، انجام وظیفه نکرده‌ایم.

وی گفت: امروز می‌بینید که در دنیا، میانمار، نیجریه، جامو و کشمیر، بحرین، یمن و انواع کشورهای دور و نزدیک با مردم چه می‌کنند و چقدرها ظلم انجام می‌دهند اما متاسفانه فریادهای لازم به پشتیبانی آنها سر داده نشده است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: برای یک مورد و قتل خبرنگاری به نام جمال خاشقچی، فریادها به صورت همراه سر داده شد که به جا بود و مشاهده کردیم که طرف مقابل حالت انفعالی به خود گرفت لذا اگر در مقابل هر فردی عکس العمل‌ها اینچنین باشد قطعا ستمگران عقب نشینی می‌کنند و از ظلم خود دست بر می‌دارند اما چنین هماهنگی وجود ندارد و لذا ترس این وجود دارد که ما نیز در ظلم آنها با سکوت خود و توجیه و هر دلیل دیگری، شریک باشیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم خداوند از گناهان ما بگذرد و ظهور حضرت را نزدیک کند، خطاب به خادمان مسجد مقدس جمکران گفت: پایگاه خوبی را خداوند به شما توفیق داده لذا قدرتان را بدانید زیرا اینجا (جمکران) مرکزی است که برای تمام دنیا پیام دارد و امروز وقت آن پیام است که ان شاءالله چشم‌های ما به ظهور آن حضرت روشن شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.