علی ناصری روز دوشنبه در راهپیمایی ۱۳ آبان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: استقلال و آزادی مهمترین شعار مردم ایران در ابتدای انقلاب بود و دل نبستن به قدرت‌های خارجی از مظاهر استقلال و آزادی است.

وی گفت: اینکه بعد از چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی مردم هنوز یکدل و یکصدا به دنبال استکبارستیزی هستند، برگرفته از همان استقلال و آزادی است.

فرماندار بیرجند اظهار داشت: استقلال ما در گرو استکبارستیزی و عدم وابستگی به هیچ قدرتی است که طبیعتا آمریکا با سابقه منفوری که دارد همواره مورد شعار و نفرین ملت ما قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه ملت ایران همواره از منافع ملی خویش دفاع می‌کند تصریح کرد: اگر در مسایل سیاسی اختلافاتی وجود داشته باشد اما هیچ اختلافی در حمایت از منافع ملی، استقلال و آزادی بین مردم ایران وجود ندارد.

ناصری بیان کرد: کشورهای منطقه هم باید این مقاومت و ایستادگی ۴۰ ساله را مورد الگو قرار دهند و بدانند که مشکلات با نسخه دست‌اندازی و موج سواری استکبار جهانی مرتفع نمی‌شود.

دشمن از گسست انقلاب ناامید است

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی هم گفت: استکبار جهانی در ۴۰ سال گذشته از هیچ تلاشی برای گسست انقلاب اسلامی کوتاهی نکرده اما خوشبختانه امروز شاهد ناامیدی دشمن هستیم.

محمدعلی واقعی افزود: ملت ایران پس از انقلاب اسلامی جنگ هشت ساله و تحمیلی را پشت سر گذراند و بعد از آن هم شاهد جنگ‌های مختلف از نوع اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بوده است.

وی گفت: هیچکدام از این فشارها باعث ذره‌ای گسست در انقلاب اسلامی نشد زیرا مردم غیور ایران همواره از نظام پشتیبانی کردند و پای آرمان‌های نظام و انقلاب ماندند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی تصریح کرد: علیرغم همه این شکست‌ها اما متاسفانه عده‌ای آلت دست استکباریان شدند و این در حالی است که ملت ایران خود را پایبند انقلاب اسلامی می‌داند.

وی افزود: انقلاب اسلامی ثمره خون هزاران شهید است که همواره برای اعتلای نظام از جان گذشتند تا امروز این آرامش در کشور حکمفرما باشد.

انقلاب اسلامی زمینه‌ساز تمدن اسلامی

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی نیز گفت: انقلاب اسلامی تنها متعلق به مردم ایران نیست بلکه به دنبال تمدن سازی اسلامی است که زمینه‌ساز ظهور حضرت حجت (عج) خواهد شد.

حجت الاسلام احمد رضایی افزود: تفکر انقلاب اسلامی امروز به یک حرکت جهانی تبدیل شده است و این تفکر حضور، ریشه در شعور ملتی بزرگ دارد.

وی گفت: اتفاقاتی که روزهای اخیر شاهد آن هستیم ریشه در تفکرات استکباری دارد که کشورهای منطقه همانند ملت ایران باید بیدار باشند.

وی اظهار داشت: کشورهای منطقه بخصوص شیعیان باید با بصیرت افزایی جلوی توطئه‌های شوم دشمن را بگیرند و نگذارند میدان برای بدخواهان جبهه مقامت باز شود.

راهپیمایی ۱۳ آبان در بیش از ۳۰ نقطه خراسان جنوبی برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان، استاندار خراسان جنوبی، معاونان استاندار، فرماندهان نظامی و انتظامی، مدیران دستگاه‌های اجرایی و جمعی از فرهنگیان و دانشگاهیان همگام با قشرهای مختلف و جوانان و نوجوانان در راهپیمایی ۱۳ آبان ۹۸ حضور داشتند.

راهپیمایان امروز در سراسر استان خراسان جنوبی با سردادن شعارهای ضداستکباری، انزجار خود را از اقدامات آمریکا و دشمنان جهان اسلام ابراز داشتند و باشکوه‌تر از سال‌های گذشته بار دیگر اقتدار، عظمت و ایستادگی خود را به جهانیان نشان دادند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.