سلطانی فر از پرسپولیس حمایت می کند یا استقلال؟

وزیر ورزش می گوید که هواداران استقلال و پرسپولیس پس از شکست به مدیران تیم هایشان فحاشی می کردند و این باعث تغییرات در مدیریت دو تیم شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش در مصاحبه ای با اخبار ورزشی شبکه سوم سیما درباره خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس گفت: در تلاش بودیم که در اسفند ماه عرضه اولیه دو باشگاه را در بورس انجام دهیم. بازار سرمایه و شاخص کل در دو هفته ابتدایی اسفند با افت مواجه شد و مقداری هم از مراحل پایانی کار نیز باقی مانده بود و به این دلیل سهام دو باشگاه در بورس عرضه نشد. در یکی دو ماه ابتدایی سال 1400 عرضه اولیه سرخابی ها را انجام می دهیم.

وی درباره اینکه از سوی هواداران استقلال و پرسپولیس به طرفداری از تیم مقابل متهم شده بود و لقب های وزیر پرسپولیسی و وزیر استقلالی نیز برای او ساخته شد، گفت: اصالتی برای این موارد قائل نیستم. اینکه من طرفدار یک تیم باشم، نه اقتضای شغل من است، نه اقتضای سن و نه اقتضای جایگاه من است.

او در مورد اینکه برای جلوگیری از رفتن استراماچونی و یا برانکو کاری نکرده است، توضیح داد: اولا که وزیر در این زمینه نباید کاری انجام می داد. هیات مدیره و مدیرعامل باشگاه ها باید در این زمینه تلاش می کردند. وزیر ورزش که قرار نیست با مربی در تماس باشد. این یک صحبت غیرمنطقی است. اگر قرار بر دخالت وزیر ورزش باشد، پس هیات مدیره و مدیرعامل چه کاره هستند.

سلطانی فر درخصوص عدم ثبات مدیریت در دو باشگاه پرطرفدار پایتخت بخصوص استقلال که به محله بر و بیا تبدیل شده است نیز گفت: اولا که قانون منع بکارگیری بازنشستگان و دوما منع بکارگیری افراد دو شغله بود که چند ماه پس از قانون نخست تصویب شد و این دو باعث تغییرات در مدیریت دو تیم گردید. تقریبا اکثریت قریب به اتفاق کسانی که در هیات مدیره دو باشگاه حضور داشته اند، هیچ کدام حتی یک ریال بابت حضور در هیات مدیره استقلال و پرسپولیس حق الزحمه دریافت نکرده اند.

وی ادامه داد: این افراد برای کمک به استقلال و پرسپولیس آمده اند ولی زمانی که یکی از دو تیم با شکست مواجه می شود، از مربی گرفته تا مدیرعامل، هیات مدیره، مسئولین وزارتی را به فحش می کشند و با فحاشی و دادن نسبت های بد در فضاهای مجازی و ارسال پیام های توهین آمیز، باعث رفتن آنها می شوند و معلوم است که در این دو باشگاه نمی مانند.

وزیرورزش در پاسخ به این سوال که آیا رسول پناه دندانپزشک شخصی اوست، گفت: خیر.

سلطانی فر در مورد مشکلات و دغدغه های ورزشکاران المپیکی نیز گفت: ما تا جایی که توانسته ایم به بچه های المپیکی کمک کرده ایم از جمله اینکه به ورزشکارانی که سهمیه المپیک را دریافت کرده اند، ماهیانه 5 میلیون تومان کمک هزینه داده ایم. به هر حال مشکلاتی وجود دارد ولی تمام امکانات وزارت خانه، کمیته ملی المپیک و فدراسیون ها برای حل کردن مشکلات بسیج شده است.

وی درباره فعالیت های نزدیکانش نیز گفت: نزدیکان من هیچ جایی فعالیت نمی کنند، همگی در حال درس خواندن هستند. تمام این اخبار شایعه است، همگی را تکذیب می کنم و شما به این مسائل توجه نکنید.

وزیرورزش در مورد مشکلات وزارت ورزش در بحث سرپرست های تعیین شده در انتخابات فدراسیون ها و پیش آمدن مسائلی نظیر مهندسی انتخابات گفت: شما در وزارت ورزش هرکاری بکنید، حاشیه خاص خودش را دارد. کسانی که انتخاب نشوند، حاشیه می سازند. اما کسانی که انتخاب می شوند مشکل ندارند. در انتخابات دیگر نیز داستان به همینگونه است.

دیدگاه تان را بنویسید