life

کمیته انضباطی فدراسیون ووشو در خصوص اتفاقات دیدار نهایی رقابت‎های لیگ برتر مردان رای خود را صادر و خاطیان را در مجموع ۱۷۳ میلیون تومان جریمه کرد.

جی پلاس، کمیته انضباطی فدراسیون ووشو در خصوص اتفاقات دیدار نهایی رقابت‎های لیگ برتر آقایان رای خود را صادر کرد.

در حکم کمیته انضباطی آمده است:

 
1- مطابق با ماده 2 اهداف و وظایف و ماده 5 و 6 آیین نامه انضباطی مسابقات ورزشی، حفظ و صیانت از اخلاق حسنه، پیشگیری از برخوردهای ناشایست، پیشگیری از تضییع حقوق جامعه ورزشی و افراد و رسیدگی به تخلفات در میادین ورزشی و بررسی موارد انضباطی مربوطه و همچنین گزارشات و مستندات دریافتی و اظهارات شهود، در تاریخ 21 بهمن‌ماه کمیته انضباطی فدراسیون در خصوص رسیدگی به تخلفات صورت گرفته از سوی آقایان رسول احمدی‌وند سرپرست ، حمیدرضا منصوریان و غفار امانی مربیان تیم پاس ناجا در بخش‌های ساندا و تالو در حین برگزاری دیدار پایانی چهاردهمین دوره از لیگ برتر آقایان، یادواره شهید سپهبد سردار قاسم سلیمانی تشکیل جلسه داد. آقای غفار امانی در جلسه حاضر شدند و علی‌رغم اطلاع رسانی و دعوت قبلی سرپرست و سرمربی ساندا برای ارائه توضیحات در جلسه حضور پیدا نکردند.
 
2- اعضای کمیته انضباطی با بررسی دقیق موارد مذکور پس از استماع اظهارات شاهدان، تخلفات نامبردگان و همچنین باشگاه پاس ناجا را منطبق با بندهای 2، 3، 4، 5، 7 و 9 ماده 7 آئین نامه انضباطی مسابقات ورزشی دانسته و لذا به استناد بند3 ، 4 و10 و 11 ماده 8 آئین نامه مذکور احکام زیر صادر گردید:
 
الف) جناب آقای رسول احمدی‌وند سرپرست تیم پاس ناجا به مدت سه سال از هرگونه فعالیت مرتبط با ووشو و کوراش در داخل کشور محروم می‌گردند. این محرومیت از جمله شامل فعالیت به عنوان سرپرست، داور ، بازیکن ، مربی، پزشک و فیزیوتراپ و فعالیتهای مشابه ، هرگونه فعالیتهای اداری و مدیریتی در حوزه ووشو و کوراش، شرکت در دوره‌های آموزشی، نامزدی در هرگونه انتخابات ووشو می‌باشد .همچنین با توجه به سوء رفتار تیمی پاس ناجا که ایشان مسئولیت سرپرستی را برعهده داشته‌اند، و به علت جلوگیری از برگزاری مسابقه نهایی و ترک نمودن مسابقه به علت رفتار غیر مسئولانه ایشان به پرداخت دویست میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند و از حضور در کلیه میادین ورزشی ووشو و کوراش به مدت سه سال محروم گردیدند.
 
ب) جناب آقای حمیدرضا منصوریان سرمربی ساندا تیم پاس ناجا به مدت دو سال از هرگونه فعالیت مرتبط با ووشو و کوراش در داخل کشور محروم می‌گردند. این محرومیت از جمله شامل فعالیت به عنوان سرپرست، داور ، بازیکن ، مربی، پزشک و فیزیوتراپ و فعالیت‌های مشابه، هرگونه فعالیت‌های اداری و مدیریتی در حوزه ووشو و کوراش، شرکت در دوره های آموزشی، نامزدی در هرگونه انتخابات ووشو است. همچنین با توجه به سوء رفتار تیمی پاس ناجا که ایشان مسئولیت مربیگری بخش ساندا را برعهده داشته اند، و بعلت جلوگیری از برگزاری مسابقه نهایی و ترک نمودن مسابقه به علت رفتار غیر مسئولانه ایشان، صحبت‌های بدون استناد در رسانه‌های گروهی به پرداخت مبلغ یکصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم گردیدند و از حضور در میادین ووشو و کوراش به مدت دو سال محروم می باشند.
 
ج) جناب آقای غفار امانی سر مربی تالو تیم پاس ناجا با توجه به حضور و درخواست تخفیف در مجازات و اظهارات و تبیین نقش خود در اتفاقات روی داده به مدت یک سال از هرگونه فعالیت مرتبط با ووشو و کوراش در داخل کشور محروم می گردند. این محرومیت از جمله شامل فعالیت به عنوان سرپرست، داور، بازیکن، مربی، پزشک و فیزیوتراپ و فعالیت‌های مشابه، هرگونه فعالیت‌های اداری و مدیریتی در حوزه ووشو و کوراش، شرکت در دوره‌های آموزشی، نامزدی در هرگونه انتخابات ووشو است. همچنین با توجه به سو رفتار تیمی پاس ناجا که ایشان مسئولیت مربیگری بخش تالو را برعهده داشته اند، و همچنین بعلت عدم برگزاری مسابقه و ترک نمودن مسابقه به علت رفتار غیر مسئولانه ایشان بعنوان مربی تیم به پرداخت سی‌ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم گردیدند و از حضور در کلیه میادین ورزشی ووشو و کوراش به مدت یک سال محروم می باشند.
 
د) باشگاه پاس ناجا: ضمن لغو مقام دومی کسب شده در چهاردهمین دوره از مسابقات لیگ برتر، می‌بایست نسبت به استرداد جوایز و عناوین به دست آمده چهاردهمین دوره از لیگ برتر به مفهوم استرداد کلیه جوایز و مزایای دریافتی اعم از نقدی و غیرنقدی و اشیاء نمادین (مدال ، حکم، جام قهرمانی ، نشان پیروزی و ... ) اقدام گردد. همچنین بعلت عدم برگزاری مسابقه و ترک نمودن مسابقه به علت رفتار غیر مسئولانه تیم پاس ناجا به پرداخت یک میلیارد و چهارصد میلیون ریال جریمه نقدی بعنوان بخشی از خسارات وارده به سازمان لیگ و فدراسیون و محرومیت از حضور در میادین ورزشی ووشو و کوراش به مدت دو سال از صدور رای محکوم می‌گردند.
 
3- این رأی در صورت اعتراض مطابق با ماده 9 آئین نامه مذبور ظرف مدت یک هفته از تاریخ ابلاغ 21/11/99 قابل تجدید نظرخواهی و بررسی مجدد است.
 
4- ضمناً برخی از اتهامات مطروحه در مصاحبه های صورت گرفته و گزارشات واصله به فدراسیون قابلیت طرح در دادسرای عمومی و فرهنگ و رسانه را دارا می باشند و همچنین با توجه به ضرر و زیان مالی ایجاد شده فدراسیون ووشو این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که مطابق ماده 5 آیین مذکور پس از اعمال محرومیت مراتب را برای صدور حکم حقوقی و کیفری به مراجع قضایی منعکس و پیگیری نماید.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1496145 منبع: روابط عمومی فدراسیون ووشو
ارسال نظر