life

بحران ویروس کرونا، شغل یک شهروند فلیپینی را که در کارخانه‌ای کار می‌کرد، از او گرفت. این کارگر پس از این، تصمیم گرفت با خلق آثار هنری خلاقانه، کسب درآمد کند.

جی پلاس، ماری می داکانی که ۲۳ سال دارد، پیش از شیوع ویروس کرونا در یک کارخانه واقع در فیلیپین کار می‌کرد اما بحران کرونا و مشکلات اقتصادی ناشی از آن سبب شد تا او شغل خود را در کارخانه از دست بدهد.

ایسنا نوشت: پس از آن بود که داکانی تصمیم گرفت با خلق چهره‌ افراد مشهور روی برگ، کسب و کار تازه‌ای به راه بیندازد.

او اخراج از کارخانه را فرصتی برای دنبال کردن علاقه همیشگی‌اش یعنی هنر در نظر گرفت، اما در ابتدا با مشکل تامین مواد اولیه در کشوری که یکی از شدیدترین قوانین مقابله با ویروس کرونا را به اجرا درآورده است، مواجه شد. دکانی که موفق به تامین بوم نقاشی هم نشده بود، از برگ‌های درختی استفاده کرد که در نزدیکی خانه‌اش قرار داشت.

او از برگ‌ها برای خلق چهره افراد مشهور همچون رابرت دونی جی آر، اپرا وینفری، مایکل جکسون و ... استفاده کرد.

داکانی که در شهر لاگونا زندگی می‌کند در گفت‌وگو با رویترز بیان کرد: «به دلیل بحران ویروس کرونا قصد داشتم اثر هنری خلق کنم اما خرید مواد اولیه در شهر من به دلیل قوانین سختگیرانه مقابله با ویروس کرونا آسان نبود. تنها راه خرید بوم نقاشی، خرید به صورت آنلاین بود که این روش هم سختی‌هایی به همراه داشت. بنابراین من از برگ به جای مواد اولیه استفاده کردم که نتیجه آن بسیار خوب بود.»

پس از آنکه این هنرمند، هزاران دنبال‌کننده در فیسبوک پیدا کرد، صدها اثر هنری خود را که آن‌ها را با نام «هنر برگی» معرفی می‌کند، به فروش رساند. قیمت هر کدام از این آثار هنری حدود ۸.۲۴ دلار است. قیمت دقیق هر یک از این آثار به نسبت میزان ظرافت و جزئیات اثر متغیر است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1468056 منبع: ایسنا
ارسال نظر

موضوعات داغ