jamee

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های کشور گفت: متاسفانه افزایش حقوق و مزایا برای افراد مشغول به کار در آرامستان‌ها نداشتیم و این موضوع تابع دستورات خاصی است که هنوز برای همکاران ما در آرامستان‌ها این اتفاق رخ نداه است.

جی پلاس؛ مدیر عامل سازمان آرامستان‌های کشور با تاکید بر اینکه حقوق و مزایای پرسنل آرامستان‌ها در پی شیوع کرونا تغییری نکرده است، بر لزوم توجه ویژه به معیشت غسال‌‌ها تاکید کرد.

«حسین مهدوی دامغانی» مدیر عامل سازمان آرامستان‌های کشور در پاسخ به این سوال که با توجه به آغاز واکسیناسیون پرسنل بهشت زهرای تهران، آیا واکسیناسیون پرسنل سایر آرامستان‌های کشور نیز شروع شده است؟ گفت: مقدمات انجام واکسیناسیون پرسنل شاغل در آرامستان‌های مشهد فراهم شده است و واکسیناسیون در مشهد طی چند روز آینده شروع می‌شود. 

او ادامه داد: نامه این اقدام را به سازمان آرامستان‌ها زده‌اند و کسانی که مباشر با میت هستند، غسال‌ها و در مرحله بعد کسانی که دفن میت را انجام می‌دهند، در اولویت قرار گرفته‌اند. 

مهدوی در پاسخ به این سوال که توزیع واکسن در آرامستان‌های کشور به چه صورت است و پیش‌بینی انجام واکسیناسیون تا ایام نوروز چگونه است؟ گفت: اولویت‌ها را وزارت بهداشت تعیین می‌کند. با توجه به اینکه واکسن به تعداد همه نیست و در اختیار آرامستان‌ها هم قرار ندارد، نمی‌توانیم پیش بینی دقیقی از میزان واکسیناسیون داشته باشیم، اما آنچه که در اختیار ما قرار بگیرد را با توجه به پرسنل شاغل در آرامستان‌ها به ترتیب اولویت انجام خواهیم داد. 

او درباره آمار ابتلا به کرونا در بین نیروهای شاغل در آرامستان‌ها گفت: خوشبختانه پس از شیوع کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی به شدت و با دقت بالا با توجه به سطح درگیری پرسنل آرامستان‌ها با متوفیان ناشی از کرونا انجام شده و مشکلی در این زمینه نداشتیم. تعدادی از نیروها هم درگیر بیماری شده‌اند که نمی‌توان آن را حتما به ابتلا از طریق آرامستان‌ها نسبت داد و به لطف خدا فوتی در این زمینه نداشته‌ایم. 

مدیر عامل سازمان آرامستان‌های کشور ادامه داد: تاکنون در چندین نوبت آزمایش کرونا از پرسنل ما در آرامستان‌ها انجام شده است و هرچه را که از دستمان برآمده را برای این عزیزان که در خط مقدم کرونا مشغول به کاری جهادی هستند، انجام داده‌ایم. 

او در ادامه با اشاره به سختی کار در آرامستان‌ها گفت: انتظار داریم توجه ویژه‌ای نسبت به این قشر زحمت کش داشته باشند، چرا که در شرایط بسیار سختی هستند و همچون کادر درمان که در معرض سنگینی بار کرونا هستند، نیروهای غسال نیز درگیر هستند. 

مهدوی افزود: نیروهای شاغل در آرامستان‌ها نیز انتظاراتی درباره تغییر قراردادها و تغییر وضعیت شغلی دارند و طبیعتا به آن‌ها نیز باید این نگاه و توجه انجام شود و در قضیه حقوق و قرارداها لطف بیشتری شامل آن‌ها شود و شکل کار اصلاح شود. 

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های کشور در پاسخ به این سوال که آیا پس از شیوع کرونا حقوق و مزایای پرسنل شاغل در آرامستان‌ها افزایش داشته است، گفت: متاسفانه افزایش حقوق و مزایا برای افراد مشغول به کار در آرامستان‌ها نداشتیم و این موضوع تابع دستورات خاصی است که هنوز برای همکاران ما در آرامستان‌ها این اتفاق رخ نداه است. 

او در پایان ابراز امیدواری کرد: قول‌هایی در این زمینه داده شده که امیدواریم محقق شود، چرا که برخی مواقع وعده‌ها به سختی اجرا می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1500153 منبع: ایلنا
ارسال نظر

موضوعات داغ