اخبار مرتبط

تیمور قاسمی روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هفته پدافند غیرعامل از هشتم تا چهاردهم ماه جاری با اجرای ۱۸ رزمایش و کارگاه آموزشی در بخش‌های زراعت، دام، طیور و آبزیان در استان تهران برگزار شد.

وی ادامه داد: تا پایان امسال بیش از ۴۰ رزمایش و کارگاه آموزشی دیگر نیز در بخش های مختلف کشاورزی در بخش‌های مختلف پدافند غیرعامل برگزار خواهد شد که رزمایش مبارزه با تب کریمه کنگو نیز فردا (یکشنبه) در شهرستان اسلامشهر برگزار خواهد شد.

رییس اداره بحران سازمان جهاد کشاورزی استان تهران خاطرنشان کرد: توانمندسازی اتحادیه‌ها، تشکل‌ها و همچنین مدیران حوزه پدافند غیرعامل از مهمترین اهداف اداره بحران بخش کشاورزی در این استان است و به همین منظور امسال تلاش داریم حدود ۶۰ دوره و کارگاه آموزشی و همچنین رزمایش پدافند غیرعامل در حوزه کشاورزی برگزار شود.

به گفته وی، فعالیت های بخش کشاورزی به گونه ای است که بدلیل تغییر اقلیم، ناپایداری های جوی، مخاطرات طبیعی و به ویژه تهدیدات زیستی همواره بخش کشاورزی را تحت تاثیر قرار داده به همین منظور توانمندسازی و افزایش دانش علمی، تخصصی و فنی نیروی انسانی در حوزه پدافند غیرعامل ضروری است.

قاسمی یادآور شد: استان تهران با داشتن ۱۸۷ هزار هکتار اراضی فعال کشاورزی همواره مورد تهدید قرار دارد و برای ایمنی و حفاظت از این اراضی و همچنین تامین امنیت غذایی باید خود را به آخرین دانش روز دنیا مجهز کنیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.