مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران روز چهارشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: موضوع انتشار استعفای اوحدی مسوبق به سابقه است که ایشان پیش از این درباره مشکلات بودجه‌ای سازمان نامه‌ای را به شهردار نوشته و استعفا را مطرح کرده بود.

مهدی محمدی گفت: هیات امنای سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران هر ۶ ماه جلسه دارد که در جلسه روز گذشته، موضوع استعفای اوحدی بررسی و با آن موافقت شد.

وی افزود: همچنین در این جلسه سیدعلیرضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به عنوان سرپرست این سازمان منصوب شد.

به گزارش ایرنا، خردادماه امسال استعفای سعید اوحدی به دلیل مشکلات بودجه‌ای سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در رسانه‌ها مطرح شده بود که واکنش‌هایی را از سوی شهردار و شورای اسلامی شهر تهران در پی داشت.

اوحدی تیرامسال در نشست خبری درباره استعفای خود اعلام کرده که استعفا نداده بوده و در عین حال تاکید کرد: نامه‌ای برای حل مشکل بودجه به شهردار تهران نوشته بودم و تا حل مشکل مقرر شد که معاون فرهنگی سازمان را اداره کند.

وی گفت: وقتی بودجه راهبری کاهش پیدا می‌کند و بودجه برنامه نداشته باشیم مگر می‌شود سازمانی را اداره کرد؟

اوحدی در عین حال تاکید کرد: بخشی از مشکل بودجه سازمان فرهنگی هنری حل شده و بخش دیگر آن با قولی که دادند، حل می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: این سازمان تنها مجموعه‌ای است که بر اساس اسناد بالادستی هیأت امنایی متشکل از ۱۱ نهاد از جمله آموزش و پروش، رسانه ملی، سازمان تبلیغات، کمیسیون بانوان شورای انقلاب فرهنگی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و شهرداری تهران دارد.

وی گفت: بهمن ماه سال گذشته جلسه هیأت امنا تشکیل و بودجه مصوب شد، اشتباهاتی در این روند ایجاد و تغییراتی شکل گرفت که با ظرفیت و نیازهای سازمان تطابق نداشت.

اوحدی همچنین در این نشست خبری با اشاره به اینکه تعداد پرسنل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در بودجه مصوب اشتباه درج شده بود، افزود: در بودجه راهبردی سازمان با کاهش ۳۰ درصدی و در بودجه برنامه هم با مشکل مواجه شدیم.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اظهار داشت: براساس جلساتی با شهردار و کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر موضوع حل شد.

تهرام/۷۲۴۵/

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.