اخبار مرتبط

رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی جامعه را در گرو نگاه اصولی، مستمر و برنامه‌ریزی‌ شده به تولید دانست.

به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری نمایشگاه ایران هلث، مجید روحی رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث اظهارکرد: اکنون تولید در کشور با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند، این در حالی است که اگر به تولید نگاه اصولی، مستمر و برنامه ریزی شده شود، می‌توانیم بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی جامعه را به کمک آن حل کنیم.

رشد ۲۰ درصدی شرکت‌های تولید کننده تجهیزات پزشکی در نمایشگاه ایران هلث

وی نقدینگی و مطالبات از دولت را یکی از مشکلات کشور در حوزه تجهیزات پزشکی دانست و بیان کرد: شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات پزشکی در نمایشگاه امسال حدود ۲۰ درصد رشد داشته اند؛ همچنین بین ۶ تا ۲۵ درصد هزینه ها در حوزه تولید تجهیزات پزشکی، هزینه انتقال و تخصیص ارز است و این هزینه ها گاهی به ۳۰ درصد هم می‌رسد، البته باید برای حذف این هزینه ها سیستم ها و فرایندهای طاقت‌فرسا در بخش تخصیص و انتقال ارز حذف شود.

رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی افزود: ما باید در حوزه تجهیزات پزشکی نگاه همه شرکت‌های تولید کننده را لحاظ و در کنار صنعت دارو و غذا به تجهیزات پزشکی هم به شکل متمرکز نگاه کنیم، خوشبختانه در زمینه خریدهای متمرکز تجهیزات پزشکی با کمک هیئت امنای صرفه جویی ارزی به توافق‌هایی رسیده‌ایم.

روحی با اشاره به شعار نمایشگاه ایران هلث امسال یادآوری کرد: ما در بسیاری از بخش ها به ویژه تجهیزات ۱۰۰ درصد نیاز کشور را تامین می کنیم همچنین می توانیم تولید افزون بر نیاز داخل را به کشورهای منطقه صادر کنیم.

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی دارو و آزمایشگاهی«ایران هلث» تا ۲۲ خرداد در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران در حال برگزاری است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.