به گزارش خبرنگار ایرنا متولیان مسکن در پردیس استان تهر ان می گویند که صرفنظر از برخی شرایط اقتصادی که بی شک در قیمت ها تاثیرگذار است، اقدام بعضی افراد و عمدتا فاقد صلاحیت یا شناسنامه در فضای مجازی که یکباره قیمت های سه تا چهاربرابری ارائه می کنند بسیار تاثیرگذار است و باید پیگیری و برخورد شود.
آپارتمان 90 متری که در سال 97 به قیمت 300 میلیون تومان عرضه شده بود طی روزهای اخیر با قیمت 900 میلیون تومان تا یک میلیارد تومان در فضای مجازی آگهی شده است.
این افزایش قیمت نامتعارف بازار مسکن پردیس را به هم ریخته و قیمت واحدهای شخصی ساز و تعاونی ساز هم تحت تاثیر قرار گرفته است.
جدای نگرانی خریداران و شهروندان، فروشندگان املاک در شهر پردیس هم این روزها سردرگم و ناراضی از رکود حاکم بر بازار بویژه خرید و فروش مسکن مهر در فازهای جدید 8،5،11 و 9 هستند.
یکی از فروشندگان املاک در شهر پردیس که خود را برای خبرنگار ایرنا «محمود» معرفی کرد با ابراز نارضایتی از شرایط موجود گفت: اواخر سال 97 قیمت واحدهای مسکن مهر پردیس از 240 میلیون تومان شروع و تا 370 میلیون تومان قیمت گذاری و خرید و فروش می شد.
وی اضافه کرد: اما از ابتدای سال 98 به دلیل افزایش قیمت ناگهانی و کاذب در فضای مجازی توسط عده ای از افراد، کسب و کار ما راکد و نان ما هم آجر شده است.
«علی» یکی دیگر از مشاوران املاک در پردیس نیز گفت: فروشنده ها در فضای مجازی فیک و تقلبی هستند و هدفی جز بر هم زدن تعادل بازار ملک ندارند.
مشاور املاک دیگری که نامش «بهروز» است نیز اظهارداشت: تا حالا سابقه نداشته یک آپارتمان مسکن مهر پردیس به ارزش 300 میلیون تومانی، یک میلیارد تومان قیمت گذاری شود.
وی از مسئولان دستگاه قضا و نیز نیروی انتظامی درخواست کرد که با ورود به این موضوع، مشکل را حل کنند و اجازه ندهند که بازار مسکن در وضعیت نامناسب در دست عده ای سودجو قرار گیرد.
رئیس اتحادیه املاک پردیس نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی 20 روز گذشته افرادی با برنامه ریزی قبلی سعی در برهم زدن بازار مسکن این شهرستان دارند و این افزایش قیمت از نظر ما پذیرفته نیست.
«علی مختاری آذر» افزود: در بازار واقعی خرید و فروش املاک افزایش قیمت نداشته ایم اما در برخی شبکه های مجازی افرادی با هویت نامشخص و بدون ارائه توضیح کارشناسی، آگهی‌هایی با قیمت های نجومی گذاشتند و تلاش دارند بازار را به هم بریزند.
وی افزود: به منظور پیگیری و تعیین تکلیف موضوع با مدیران این شبکه‌های مجازی تماس گرفتیم اما پاسخ درستی نگرفتیم.
مختاری آذر تاکید کرد: اتحادیه املاک شهرستان امکان نظارت بر شبکه های مجازی در حوزه املاک را ندارد لذا از مراجع قضایی و انتظامی می خواهیم بر عملکرد نادرست این دسته دلالان در فضای مجازی نظارت کنند.
وی به خریداران و فروشندگان مسکن مهر پردیس توصیه کرد در شرایط کنونی از اقدام برای هرگونه معامله با افراد بدون مجوز و بی صلاحیت در حوزه خرید و فروش مسکن بپرهیزند و قیمت ها را از مبادی رسمی استعلام کنند.
رئیس اتحادیه املاک پردیس گفت: تخلف فروشندگان بدون مجوز قابل پیگیری نیست.
پردیس با 250 هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد و درصورت تکمیل فازهای مسکن مهر مرکز این شهرستان هدفگذاری جمعیتی 600 هزارنفری در این منطقه محقق خواهد شد.

گزارش از اشرف پورمند

تهرام/9441/ 1008
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.