اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، در این مراسم روز دوشنبه که با حضور معاون امور اقتصادی استانداری تهران برگزار شد، عملیات گاز رسانی به گلخانه های روستاهای قلعه‌سین و معین‌آباد از توابع بخش مرکزی پیشوا به طول 27 کیلومتر آغاز شد.
معاون امور اقتصادی استاندار تهران در این مراسم گفت: شهرستان پیشوا حق حیات گردن انقلاب اسلامی دارد و فاز عملیاتی انقلاب اسلامی از این شهرستان شروع شده است ولی نقطه ای که اکنون در آن قرار دارد به هیچ وجه در شأن و جایگاه مردم پیشوا نیست.
محمد امامی امین افزود: تمامی مسئولان وظیفه دارند تا با تلاش و همت، گرد محرومیت را از این شهرستان زدوده و مشکلات تولید کنندگان و کشاورزان را برطرف کنند.
وی با اشاره به این که پیشوا قطب تولید محصولات کشاورزی به ویژه محصولات گلخانه ای استان تهران است، اظهار داشت: توسعه کشت گلخانه ای یکی از مهمترین سیاست های دولت تدبیر و امید است که می تواند در مدیریت مصرف آب، نهاده های کشاورزی، افزایش راندمان تولید و افزایش میزان اشتغال نقش به سزایی ایفا کند.
وی گفت: با اجرای طرح گازرسانی به گلخانه های تولید گل و گیاه می توان در کاهش هزینه های تولید گام های اساسی برداشت و تولید را مقرون به صرفه کرد.
امامی امین افزود: استعدادهای بزرگ از دل محرومیت ها ظهور می کنند، این بدان معنی است که ظرفیت ها زیادی در نقاط محروم وجود دارد و ایجاد و توسعه امکانات زمینه بروز و ظهور ظرفیت ها و استعدادهای جدید را فراهم می کند.
وی با بیان اینکه تاثیرگذاری در سطح استان راهی جز بهره گیری همه جانبه از ظرفیت ها ندارد، خاطرنشان کرد: شهرستان پیشوا فرصت ها و ظرفیت های مناسبی در حوزه های مختلف کشاورزی و صنعت برخوردار است که با بهره گیری از این توانمندی ها می توان زمینه توسعه همه جانبه آن را فراهم کرد.
پیشوا با بیش از 80 هزار نفر جمعیت در 45 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
پیشوا بیش از 12 هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که از این میزان ، یک هزار و 800 هکتار آن گلخانه است.
تهرام/7254//1348
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.